Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 1 • L 1
1C
Nd
-0C
Pon
-0C
Wt
-3C
Sr
-4C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie akcenty w sztabie szkoleniowym kadry siatkarzy. „W sztabie na pewno znajdzie się Robert Kaźmierczak”
robert-kaźmierczak_statystyk-rep.-polska-siatkarzy_paulina-nowicka-1200x800
08.02.2018 | 16:24

Bydgoskie akcenty w sztabie szkoleniowym kadry siatkarzy. „W sztabie na pewno znajdzie się Robert Kaźmierczak”

Nowy trener kadry siatkarzy kompletuje sztab szkoleniowy.

Na zdjęciu: Robert Kaźmierczak po rocznej przerwie powraca do sztabu reprezentacji Polski.

Fot. Paulina Nowicka

Nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy nie marnuje czasu. Belg Vital Heynen rozpoczął kompletowanie sztabu szkoleniowego. Nie zabraknie w nim bydgoskich akcentów.

Jest praktycznie przesądzone, że po rocznej przerwie do reprezentacji Polski powróci statystyk Robert Kaźmierczak. Bydgoszczanin, który od dwóch sezonów pracuje w PGE Skrze Bełchatów, doskonale zna się z Heynenem. Mieli okazję współpracować w Bydgoszczy (sezon 2013/2014 i 2014/2015), a w ubiegłym roku na prośbę byłego trenera Transferu Bydgoszcz, Kaźmierczak zgodził się na pracę z belgijską reprezentacją.

Dla niego będzie to drugie podejście do pracy z narodową reprezentacją. Był on już w sztabie w okresie 2014-2016, kiedy kadrę prowadził Stephane Antiga. Jak się dowiedzieliśmy, wszelkie szczegóły współpracy obaj panowie mają uzgodnić jutro. Heynen przyjedzie do Bełchatowa, gdzie PGE Skra podejmie Indykpol AZS Olsztyn (18:00). – W sztabie na pewno znajdzie się Robert Kaźmierczak, z którym znam się bardzo dobrze – przekazał szkoleniowiec kadry siatkarzy w wywiadzie dla Polsatu Sport.

To nie koniec bydgoskich akcentów. Według nieoficjalnych informacji Przeglądu Sportowego, asystentem Heynena w kadrze ma być Jakub Bednaruk, obecnie prowadzący Łuczniczkę Bydgoszcz. Byłby on jednym z dwóch asystentów, jakich będzie miał Belg w sztabie szkoleniowym. Już wcześniej uzgodniono bowiem, że tę funkcję będzie także pełnił Michał Gogol, który na co dzień trenuje Espadon Szczecin.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail