Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowy doktor honoris causa UKW. Uczelnia wyróżniła pedagoga z Łodzi [ZDJĘCIA]
Śliwerski, UKW - JW
05.12.2016 | 19:23

Nowy doktor honoris causa UKW. Uczelnia wyróżniła pedagoga z Łodzi [ZDJĘCIA]

Ceremonia nadania tytułu odbyła się w poniedziałkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Prof. Bogusław Śliwerski po otrzymaniu dyplomu zaprezentował swój wykład.

Fot. Justyna Wróblewska

Doktor honoris causa to najwyższe wyróżnienie, jakie uczelnia może przyznać osobie szczególnie zasłużonej dla nauki i kultury. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uhonorował w ten sposób już dwanaście osób. Od poniedziałkowego popołudnia w tym gronie znajduje się prof. dr hab. Bogusław Śliwerski.

Bogusław Śliwerski to pedagog, profesor zwyczajny Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i profesor wizytujący Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pełni on wiele funkcji to jest między innymi przewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz eksperta Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W jego dorobku zawodowym znajduje się również promowanie doktorów nauk społecznych, kierowanie projektami badawczymi oraz uczestnictwo w międzynarodowych i ogólnokrajowych zespołach badawczych. Jako autor, współautor, tłumacz i redaktor wydał 65 monografii naukowych oraz ponad 800 artykułów naukowych i popularnonaukowych w recenzowanych czasopismach i monografiach zwartych. Ponadto w 2016 r. prof. Śliwerski został laureatem Nagrody Naukowej Prezesa Rady Ministrów w dziedzinie nauk społecznych.

Propozycję nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr. hab. Bogusławowi Śliwerskiemu zgłosił prof. dr hab. Roman Leppert, pełniący funkcję kierownika Zakładu Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej UKW, który przedstawił tę kandydaturę podczas spotkania Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW. Co zadecydowało o wyborze pedagoga z Łodzi? – Jego osiągnięcia naukowe, zasługi dla rozwoju polskiej pedagogiki i zasługi dla naszego wydziału związane z udziałem w konferencjach naukowych, promowaniem kadr naukowych – wymienia prof. Leppert.

Ceremonia nadania tytułu odbyła się w poniedziałek o godz. 12.00 w Sali Koncertowej UKW w gmachu Copernicanum przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Bydgoszczy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego oraz reprezentanci uczelni z różnych miast w Polsce.


Powiązane treści