Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 4 • L 4
6C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
11C
Pt
8C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Radosne Serca” – warsztaty dla nieprzeciętnych, spektakl dla wszystkich
MP2 (Copy)
05.07.2016 | 18:44

„Radosne Serca” – warsztaty dla nieprzeciętnych, spektakl dla wszystkich

Warsztaty, a zwłaszcza finałowy koncert, są prawdziwą eksplozją mlodych talentów.

Na zdjęciu: Każde warsztaty wieńczy finałowy koncert z prezentacją prac plastycznych uczestników warsztatów.

Fot. nadesłane

Fundacja Nowe Pokolenie z Bydgoszczy już po raz 7 organizuje Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”. Warsztaty i obozy artystyczne to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Pozwalają uruchamiać moce twórcze, rozbudzić wyobraźnię i odkryć potencjał każdego młodego artysty…

Projekt skierowany jest do utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Główną ideą tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi.

W tym roku z ponad 400 zgłoszeń z całej Polski wytypowano 40 osób w wieku od 10 do 18 lat, które 30 czerwca wyjechały na nieodpłatne warsztaty do Biskupina. Punktem kulminacyjnym wieńczącym projekt będzie widowisko teatralno-muzyczne pt. „Piotruś Pan” w wykonaniu uczestników warsztatów, które odbędzie się 11 lipca o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (ul. Marcinkowskiego 12-14). Spektakl przypomni nam dobrze znaną historię chłopca, który nie chce dorosnąć. Poznamy sekrety Nibylandii, w której Piotruś Pan, Dzwoneczek, Kapitan Hak, Wanda i jej bracia zabiorą nas w wir niesamowitych przygód.

Po przybyciu do Bydgoszczy i uroczystym powitaniu młodzi ludzie zostali podzieleni na cztery grupy zgodnie z preferowaną aktywnością twórczą. Grupa wokalna nagrała płytę demo i uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez MDK nr 4 oraz Panią Izabelę Cywińską- Łomżyńską z Pałacu Młodzieży. Dodatkową atrakcją było dla nich także zwiedzanie siedziby Radia PiK.

Miłośnicy tańca wzięli udział w warsztatach tanecznych w MDK nr 5 oraz Szkole Tańca Bohema. Młodzież obdarzona talentami aktorskimi doskonaliła swoje umiejętności w czasie warsztatów teatralnych, które poprowadzili dla nas instruktorzy z MDK nr 2 oraz z Teatru Improwizowanego WymyWammy. Obowiązkowym punktem dnia było zwiedzanie od kulis najważniejszych ośrodków kultury w naszym mieście, czyli Opery Nova oraz Teatru Polskiego. Młodzi plastycy zwiedzili wystawę w Galerii Miejskiej bwa oraz w Muzeum Leona Wyczółkowskiego i wzięli udział w warsztatach w tymże muzeum. Dodatkową atrakcją dla tej grupy były warsztaty, na które zaprosiła ich firma Fractal sp. z o.o. Młodzi artyści dowiedzieli się, jak wykorzystać swój talent w dorosłym życiu i poznali różne ścieżki kariery zawodowej. Po aktywnie spędzonym dniu wszystkie grupy wyruszyli w podróż w miejsce docelowe, czyli do malowniczo położonego Biskupina.

Uczestnicy skorzystać będę mogli także z wielu atrakcji zaplanowanych przez organizatora przedsięwzięcia – Fundację „Nowe Pokolenie”. Poza zwiedzaniem osady i lekcjami muzealnymi w Muzeum Archeologicznego w Biskupinie młodzież zwiedzi Muzeum Kolei Wąskotorowej z obowiązkowym przejazdem kolejką, ruiny Zamku w Wenecji, wystawę maszyn oblężniczych, Muzeum Pierwszych Piastów gdzie w Ostrowie Lednickim wezmą udział w wielu atrakcyjnych działaniach, m.in. grze terenowej a także zwiedzą Wielkopolski Park Etnograficzny. Każda z grup przygotowywać się będzie do wydarzenia wieńczącego ten intensywnie i kreatywnie spędzony czas, czyli do wielkiego widowiska teatralno-muzycznego pt. „Piotruś Pan”,

Dla wybranych  uczestników warsztatów Fundacja „Nowe Pokolenie” przygotowała niespodziankę. Młodzi artyści otrzymają złote bilety uprawniające do występu na profesjonalnej scenie 27 sierpnia 2016r. podczas Koncertu Laureatów XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, który w tym roku odbędzie się na Wyspie Młyńskiej i Placu Teatralnym.

 

Powiązane treści