Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 15 • L 15
19C
Wt
22C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleSąd aresztował 72-latkę. Usłyszała zarzut zabójstwa
krew_noz
02.12.2015 | 10:47

Sąd aresztował 72-latkę. Usłyszała zarzut zabójstwa

Kobieta odpowie za zamordowanie swojego o sześć lat starszego męża.

Na zdjęciu: Aresztowana kobieta ugodziła swojego męża nożem.

Fot. FreeImages

Trzymiesięczny areszt zadysponował bydgoski sąd wobec 72-letniej kobiety, która w trakcie sobotniej awantury z mężem śmiertelnie ugodziła go nożem. Śledczy postawili zatrzymanej zarzut zabójstwa.

Do tragedii doszło w miejscowości Pyszczyn w powiecie bydgoskim, w gminie Dobrcz. W godzinach popołudniowych policjanci z Koronowa otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w mieszkaniu zajmowanym przez starsze małżeństwo. Na miejscu zastali załogę karetki pogotowia, która próbowała uratować życie 78-letniemu mężczyźnie. Mimo ich wysiłków, ofiara ataku zmarła.

Śledczy ustalili, że małżonkowie spożywali wspólnie alkohol, ale w trakcie libacji doszło do kłótni. 72-latka w pewnym momencie chwyciła za nóż i trafiła męża w klatkę piersiową – cios okazał się śmiertelny. W momencie zatrzymania starsza kobieta była pod wpływem alkoholu. Później twierdziła, że broniła się przed małżonkiem, który miał ją gonić z pogrzebaczem, twierdząc, że jest winna niskiej temperatury w domu (miała nie napalić w piecu).

Policjanci i prokuratorzy nie dali wiary tym tłumaczeniom. 72-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, za co grozi kara 25 lat więzienia bądź dożywocia.

Powiązane treści