Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 4 • L 2
2C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
6C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaSiedzisko w miejscu pracy
Gesticulating and holding a book curly guy inspired by genius idea had a live dispute with Asian girl, cheerful friends wait the end of it on background with surprised, enthusiastic, incredible face
05.12.2019 | 08:44

Siedzisko w miejscu pracy

Na zdjęciu:

Fot.

Odpowiedni dobór siedziska w zakładzie pracy zależy przede wszystkim od pracodawcy. Musi one jednak mieć na względzie indywidualne upodobania i zapotrzebowania pracowników. Siedzisko powinno być przede wszystkim dobrane tak, aby wspierać efektywność pracy i nie powodować uszkodzeń w związku z przebywaniem w jednej, niezmiennej pozycji.

Siedzisko uzależnione od firmy

Już na poziomie przeglądania ofert pracy zamieszczanych m.in. na portalu Pracuj.pl można zbudować sobie w głowie wizję zakładu pracy. Od jego specyfiki oraz rozwiązań architektonicznych w nim wprowadzonych zależy bowiem to, jakie siedzisko będzie mogło być tam umieszczone. Przeważnie w zakładach przemysłowych i produkcyjnych preferowana jest asceza – drewniane taborety i krzesła tworzone z jednego kawałka drewna. Łatwo i szybko można z nich wstać, mogą służyć jako podest oraz są łatwe w przenoszeniu. Z kolei w biurach i firmach stawiających na świadczenie usług spotkać można najczęściej wygodne pufy, fotele oraz sofy. Nie są mobilne i zajmują przeważnie dość duża ilość miejsca, jednak rekomendowane są do długotrwałej pracy siedzącej.

Indywidualne dopasowanie siedziska

Każde siedzisko w miejscu pracy powinno być indywidualnie dopasowane do potrzeb pracownika. Oznacza to, iż musi być dostosowane do jego wzrostu, wysokości biurka bądź blatu, przy którym ma się znajdować oraz powinno posiadać elementy regulowane – podłokietniki i zagłówki. Im większej ilości godzin siedzących wymaga dana praca, tym siedzisko powinno być wygodniejsze. Najlepiej, gdy będzie ono wykonane z naturalnych materiałów, zaś jego stelaż będzie mocny i wytrzymały. W ten sposób krzesła będą mogły długowiecznie służyć całemu zespołowi. W przypadku biur dobrym rozwiązaniem są fotele obrotowe na kółkach. Są niezwykle mobilne i łatwe w regulacji, a ich uniwersalność sprawdza się w wielu branżach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści