Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Turystyczna konstelacja dobrych miejsc błyszczy coraz jaśniej [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.10.2018 | 19:59

Na zdjęciu: Lubostroń gościł dziś najaktywniejsze osoby w działalności na rzecz rozwoju turystyki w regionie.

Fot. Stanisław Gazda

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się dziś (25 października) w Lubostroniu na Pałukach. Podczas uroczystości poznaliśmy laureatów konkursu „Odkrywca 2018”oraz nominacje do ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny.”

Otwierająca uroczystość Aneta Jędrzejewska, członkini zarządu województwa kujawsko-pomorskiego powiedziała, iż w strategii województwa turystyka i gospodarka, to dwie rzeczy, które się łączą i są skuteczne dzięki dobrze układającej się współpracy Urzędu Marszałkowskiego z samorządowcami, przedsiębiorcami i wszystkimi organizacjami działającymi na rzecz turystyki w regionie.

Obchody Światowego Dnia Turystyki, których organizatorami byli: Urząd Marszałkowski, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Sejmik Prezesów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego stały się okazją do podsumowania oraz nagrodzenia osób i instytucji działających na rzecz rozwoju krajoznawstwa, turystyki i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Ogłoszone zostały również wyniki marszałkowskiego konkursu „ODKRYWCA”, w którym wyróżnia się, osoby, zespoły, organizacje, instytucje i firmy przyczyniające się do budowania marki turystycznej województwa oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej.

Tegoroczni zwycięzcy to Tomasz Pasiek – podróżnik, fotograf, realizator projektu „Cztery Oceany”; Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie; Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu za stworzenie Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce, Przystanek Tleń oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie za organizację XXIV Festynu Archeologicznego pt. „ArcheoMarket. Od wymiany po stragany”.

 W Lubostroniu nagrody odebrali też laureaci tegorocznej edycji etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny” pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wyróżniła 3 laureatów, którzy otrzymali automatyczną nominację do etapu ogólnopolskiego, gdzie walczyć będą o certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Są nimi: chełmiński  9 Hills Festival, bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz 53°E 18°N” oraz wydarzenie „Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią”.

W czasie uroczystości zostały też wręczone odznaki honorowe „Za Zasługi dla Turystyki” przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na wniosek marszałka województwa za całokształt pracy w turystyce oraz Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”, którym odznaczony został Klub Turystów Pieszych „Piętaszki” im. dra. C. Nieduszyńskiego Oddziału Miejskiego PTTK w Bydgoszczy za 65-lecie działalności na rzecz upowszechniania krajoznawstwa, propagowanie turystyki aktywnej i budowanie pozytywnego wizerunku regionu.

Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych „Bory Tucholskie” otrzymało certyfikat dla nowych członków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

Alicja Rapsiewicz – autorka bloga LosWiaheros oraz laureatka I miejsca Turystycznych Mistrzostw Blogerów Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymała tytuł Ambasadorki Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc.

 Posłuchajcie rozmowy z Agnieszką Kowalkowską z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej: