Bydgoszcz
15C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 15 • L 15
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITERankingi i ciekawostkiZakupy w Internecie. Jak bydgoszczanie wypadają na tle innych miast? [RANKING]
ipad-820272_1280
19.09.2017 | 11:05

Zakupy w Internecie. Jak bydgoszczanie wypadają na tle innych miast? [RANKING]

W rankingu e-spryty podkreślono nie tylko mocne, ale i słabe strony reprezentantów miasta bad Brdą.

Na zdjęciu: Okazało się, że z możliwości zakupu przez internet korzysta niewielu bydgoszczan.

Fot. wolny dostęp

Znalezienie największych e-spryciarzy w kraju, czyli osób sprawnie korzystających z zakupów przez Internet, to jeden z celów jaki postawili przed sobą przedstawiciele portalu zniżkowego Picodi i zrealizowali go poprzez stworzenie ogólnopolskiego rankingu. W gronie dziesięciu badanych miast znalazła się Bydgoszcz. 

Twórcy rankingu postanowili sprawdzić, jak z różnorodnych sposobów na tańsze zakupy w sieci korzystają Polacy. – Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu 2017 na grupie 434 osób metodą ankiet internetowych. Grupę badawczą stanowili mieszkańcy dziesięciu największych miast w Polsce. Respondenci odpowiedzieli na pytania związane z zakupami w sieci dotyczące m.in. częstotliwości zakupów, wysokości wydatków, oszczędności i priorytetowych czynników, na które zwracają uwagę podczas ich robienia – wyjaśniają twórcy.

Okazało się, że najwięksI e-spryciarze mieszkają w Szczecinie. Na podium znalazł się też Kraków i Poznań. Bydgoszcz zajęła ostatnie miejsce. Okazało się, że w mieście nad Brdą z internetowych promocji korzysta zaledwie jeden na dwudziestu mieszkańców. Równie mało osób sprawdza opinie o sklepie przed zakupem.

Pomimo ostatniego miejsca, Bydgoszcz może pochwalić się najbardziej ostrożnymi kupującymi. Z badań wynika, że 8 na 10 bydgoszczan przed podjęciem decyzji o zakupie najpierw sprawdza, czy nie da się go znaleźć w niższej cenie gdzie indziej. – To najbardziej rozważni i cierpliwi kupujący w całym kraju! – podkreślają twórcy rankingu.

Szczegółowe wyniki rankingu są dostępne na stronie internetowej: www.picodi.com/pl/mozna-taniej/ogolnopolski-ranking-e-sprytu

Podobne wpisy

Powiązane treści