Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiasto1 Pomorska Brygada Logistyczna z Bydgoszczy szykuje się na duże ćwiczenia. „Przygotowania na ostatniej prostej” [ZDJĘCIA]
27.10.2020 | 07:37

1 Pomorska Brygada Logistyczna z Bydgoszczy szykuje się na duże ćwiczenia. „Przygotowania na ostatniej prostej” [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W 11 Batalionie Ewakuacji Sprzętu w Czarnem przeprowadzony został apel ewidencyjny i techniczny elementów wydzielanych do zestawu Sił Odpowiedzi NATO 2020.

Fot. st. szer. Anna Wolska / mat. prasowy

1 Pomorska Brygada Logistyczna przygotowuje się do planowanych w najbliższym czasie ćwiczeń wojskowych Lampart-20, Brilliant Jump-20 oraz Iron Wolf-20. – Przygotowania są na ostatniej prostej – słyszymy od wojskowych.

W 11 Batalionie Ewakuacji Sprzętu w Czarnem przeprowadzony został apel ewidencyjny i techniczny elementów wydzielanych do zestawu Sił Odpowiedzi NATO 2020 (SON 2020). – Kompania sprzętu ciężkiego jest jednym z elementów wydzielanych do struktur Brygady Lądowej VJTF Sił Odpowiedzi NATO – wyjaśnia rzecznik prasowa 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej por. Justyna Kwiatkowska.

Apel, który odbył się w Czarnem jest ostatnim sprawdzianem przygotowania sił i środków kompanii transportu ciężkiego Sił Odpowiedzi NATO 2020 do zasadniczych przedsięwzięć szkoleniowych, jak przemieszczanie na dużą odległość, realizacja ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem LAMPART-20 oraz sprawdzian gotowości zadeklarowanych sił do Brygady Lądowej VJTF w ramach ćwiczeń międzynarodowych BRILLIANT JUMP-20 oraz IRON WOLF-20, które odbędą się na terenie Polski i Litwy.

– Jednym z głównych zadań kompanii transportu sprzętu ciężkiego będzie przerzut kilkudziesięciu pojazdów gąsienicowych oraz transport i zabezpieczenie ewakuacyjne kolumn marszowych – mówi por. Kwiatkowska i dodaje: – Do tego celu użytych zostanie kilkanaście sztuk zestawów niskopodwoziowych oraz kilka samochodów z urządzeniem samozaładowczym Multilift. Jak wylicza rzecznik brygady, przed logistykami Pomorskiej Jedynki do pokonania będzie ok. 80 tysięcy kilometrów.

W apelu ewidencyjnym i technicznym wzięły udział pododdziały 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej: 11 Batalion Ewakuacji Sprzętu w Czarnem, 2 Batalion Logistyczny z Bydgoszczy, 3 Batalion Logistyczny z Glewic i 52 Batalion Remontowy w Czarnem. – Wśród realizowanych przez 1 Pomorską Brygadę Logistyczną zadań szczególne miejsce zajmują zobowiązania sojusznicze. Swój aktywny udział Pomorska Jedynka potwierdza angażując kilkuset logistyków jako siły zadeklarowane w ramach Sił Odpowiedzi NATO – słyszymy w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej.

Udział w dyżurze polskich żołnierzy, w tym 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej to uznanie dla ich profesjonalizmu, wyszkolenia i wyposażenia w nowoczesny sprzęt. Dyżur Wojska Polskiego w ramach szpicy NATO pozwala na realne współdziałanie z sojusznikami na teatrze działań oraz przynosi konkretne doświadczenia dla żołnierzy. Pozwoli na zgranie żołnierzy Sił Zbrojnych RP z wojskami innych państw Sojuszu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści