Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

10. Forum Praktyków Partycypacji w Bydgoszczy. Młyny Rothera wypełnią się ekspertami

Dodano: 14.06.2023 | 09:45

Na zdjęciu: 10. Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się w Młynach Rothera.

Fot. Nikodem Mulczyński

Już w ten czwartek do Młynów Rothera przyjadą entuzjastki i entuzjaści tematów społecznych i obywatelskich z całej Polski! W samym sercu Bydgoszczy, w dniach 15-16 czerwca odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Forum Praktyków Partycypacji, na którą zapraszają Fundacja Stocznia, Miasto Bydgoszcz i Młyny Rothera. Lokalnym partnerem wydarzenia jest Bydgoski Ruch Miejski.

Forum Praktyków Partycypacji to cykliczne wydarzenie przeznaczone dla osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej. Rokrocznie osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych (lub które chciałyby je zdobyć i rozwijać) gromadzą się w jednym miejscu i rozmawiają o tym, co ważne. Podczas Forum spotykają się przedstawicielki i przedstawiciele urzędów, organizacji pozarządowych i instytucji oraz urbaniści, architekci, projektanci i aktywiści. Wydarzenie stwarza przestrzeń do nawiązania kontaktów, wymiany myśli i doświadczeń oraz wzajemnego poszerzania wiedzy.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia uczestnicy porozmawiają o różnych metodach partycypacji, jak budżet obywatelski, konsultacje społeczne czy narady obywatelskie. – Spotkanie będzie znakomitą okazją do przeanalizowania, jak partycypacja obywatelska zmieniała się w Polsce przez ostatnią dekadę oraz w jakim kierunku może się rozwijać w przyszłości. Nie zabraknie również dyskusji o tym, jak w procesy partycypacyjne włączać dzieci i młodzież oraz czy sztuczna inteligencja jest szansą czy zagrożeniem dla partycypacji – podkreślają Młyny Rothera.

Forum Praktyków Partycypacji umożliwi nie tylko udział w merytorycznych warsztatach, panelach i dyskusjach, ale też poznanie bliżej Bydgoszczy i jej atrakcji.

10. Forum Praktyków Partycypacji w Bydgoszczy. Organizatorem Fundacja Stocznia

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Stocznia, która od ponad 13 lat tworzy i wspiera skuteczne rozwiązania dla problemów społecznych, włącza obywatelki i obywateli w decydowanie o sprawach publicznych oraz pomaga organizacjom i samorządom planować oraz realizować działania społeczne.

Nie bez powodu wydarzenie odbędzie się akurat w bydgoskich Młynach Rothera. – Młyny jako młoda i prężnie działająca instytucja popularyzująca kulturę i naukę na co dzień organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia, które stwarzają przestrzeń do spotkań ludzi z ludźmi, nauką i kulturą, ale także wymiany poglądów i rozmów na tematy ważne społecznie. Zespół instytucji, przy wsparciu Miasta Bydgoszczy, konsekwentnie realizuje działania programowe, które sprawiają, że Młyny stają się miejscem pulsującego miejskiego życia. Tylko w 2022 roku w zrewitalizowanym kompleksie na Wyspie Młyńskiej odbyło się ponad 360 wydarzeń – podkreśla instytucja.

10. Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się w bydgoskich Młynach Rothera w dniach 15-16 czerwca. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Stocznia, Miasto Bydgoszcz i Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Więcej informacji: www.partycypacjaobywatelska.pl/forum/

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments