Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

10 lat od olimpijskiego medalu. Jak Magda Fularczyk-Kozłowska z LOTTO-Bydgostia wspomina ten dzień?

Dodano: 03.08.2022 | 14:23

Na zdjęciu: Magda Fularczyk-Kozłowska startowała z Julią Michalską, a ich trenerem był Marcin Witkowski.

Fot. mat. klubu

3 sierpnia 2012 roku to wyjątkowy dzień w historii klubu LOTTO-Bydgostia. Dokładnie wtedy odbył się finałowy wyścig wioślarskiej dwójki podwójnej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, a Magda Fularczyk razem z Julią Michalską (ówczesny Tryton Poznań) zajęły w nim trzecie miejsce i stanęły na olimpijskim podium. Jak po 10 latach ten dzień wspomina reprezentantka Bydgoszczy?

– Dzień był bardzo nerwowy, bo nie wiedziałam, czy wystartuję ze względu na kontuzję pleców. Na szczęście farmakologia zadziałała i mogłam się ścigać – rozpoczyna Magda, dla której były to pierwsze igrzyska olimpijskie w jej sportowej karierze. Zawodniczka podkreśla, że sam bieg finałowy był ciężki wymagający i nerwowy, ale nie pamięta jego końcówki.

A to wtedy działo się najwięcej! Polki na ostatnich 300 metrach nieco osłabły, ale nie poddały się i utrzymały swoją pozycję wyprzedzając przy tym Chinki o zaledwie sekundę!

– Podium było spełnieniem marzeń. Przyniosło mi wielką radość i powód do dumy. Cieszę się, że tę chwilę mogłam dzielić z moją partnerką Julią Michalską i trenerem Marcinem Witkowskim, za co im bardzo dziękuję! – mówi Magda z uśmiechem.

Na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku Magda Fularczyk-Kozłowska startowała w parze z drugą zawodniczką bydgoskiego klubu Natalią Madaj-Smolińską i wspólnie sięgnęły po złoto. Na tych igrzyskach brązowy medal wywalczyła również Monika Chabel (z d. Ciaciuch) z LOTTO-Bydgostia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wlodek
Wlodek
1 rok temu

To były piękne chwile.