Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 3 • L 2
4C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
4C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje10 milionów złotych na rewitalizację dzielnic. Miasto czeka na propozycje
Bydgoszcz, wieża ciśnień, panorama, Stare Miasto, widok - Pit1233
03.10.2017 | 14:50

10 milionów złotych na rewitalizację dzielnic. Miasto czeka na propozycje

W programie można zgłaszać projekty społeczne i inwestycyjne.

Na zdjęciu: Zmiany mają nastąpić w określonej części miasta.

Fot. archiwum

Bocianowo, Śródmieście, Stare Miasto, Okole, Wilczak-Jary, Stary Fordon, Zimne Wody-Czersko Polskie – to własnie te części miasta mają zostać zrealizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy (GPR). Propozycje zmian mają zgłaszać mieszkańcy. 

Wymienione na początku osiedla nie zostały wybrane przypadkowo. Zostały one wyznaczone uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy, która twierdzi, że to na tym obszarze szczególnie nasilone są problemy ze sfery społecznej, gospodarczej i środowiskowej.

Nabór projektów społecznych i inwestycyjnych do wspomnianego programu ma umożliwić mieszkańcom działanie w celu odnowy społecznej dzielnic. Środki na zgłaszane przez nich propozycje mają pochodzić z unijnego dofinansowania przyznanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie unijne na daną inwestycję jest jej wcześniejsze ujęcie w GPR. Na projekty inwestycyjne jak na razie przeznaczonych ma być 10 mln zł. W przypadku projektów społecznych wnioskowanie o dofinansowanie unijne odbywa się w drodze konkursów ogólnodostępnych i nie ma wyznaczonej dedykowanej kwoty. – Wpisanie projektu do GPR nie oznacza jeszcze przyznania dofinansowania na jego realizację. Umieszczenie projektu w GPR dopiero umożliwi wnioskodawcom ubieganie się o dofinansowanie unijne w ramach RPO WK-P, jeżeli spełnią wszystkie warunki związane z ogłaszanymi w nim konkursami, w tym przygotują i złożą wymaganą dokumentację aplikacyjną – podkreślają przedstawiciele bydgoskiego ratusza.

Regulamin naboru propozycji projektów do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy, diagnoza służącą wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji dla miasta Bydgoszczy oraz pozostałe dokumenty pomocnicze są zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Na zgłaszanie projektów są trzy tygodnie.

Ponadto informacji udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, Budynek B, pok. 10, tel. 52 58 58 078, 52 58 58 045. – W razie potrzeby możemy zorganizować spotkanie informacyjne dla zainteresowanej grupy wnioskodawców – mówią.


Powiązane treści