Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostki10 ograniczeń na Instagramie. Znasz je? [LISTA]
25.06.2021 | 11:26

10 ograniczeń na Instagramie. Znasz je? [LISTA]

Na zdjęciu: Zakładając konto na Instagramie warto od razu znać obowiązujące tam ograniczenia.

Fot. pixabay.com

Czy kiedykolwiek Twoje konto na Instagramie zostało zablokowane? Jeśli tak, to być może przekroczyłeś dozwolone limity. A jeśli nigdy nie doszło do takiej sytuacji, to już wcześniej warto wiedzieć, co obowiązuje użytkowników Instagrama. 

1. Liczba znaków w dodawaniu postów 

Jeśli publikujesz posty z długimi opisami to pamiętaj, że możesz użyć łącznie 2200 znaków ze spacjami. Nie warto przekraczać tej liczby – może to spowodować usunięcie całego opisu wraz z hasztagami. W poście pozostaje samo zdjęcie.

2. Materiały wideo 

Zamierzasz publikować materiały wideo? Początkowy limit długości krótkich filmów sięgał 15 sekund. Dziś dobrze wiedzieć, że minimalny czas materiału wideo, który możesz opublikować to 3 sekundy, a maksymalny to 60 sekund. Instagramowa telewizja (inaczej IG TV) daje możliwość dodawania dłuższych filmów. Przy przesyłaniu go z urządzenia mobilnego jest to 15 minut, a korzystając z Internetu czas ten wydłuża się aż do godziny. Z kolei w InstaStories materiał wideo nie powinien przekraczać 15 sekund.

3. Hasztagi 

W poście, który publikujesz możesz posłużyć się 30 hasztagami. W przypadku gdy przekroczysz ten limit, to z Twojego postu zostanie usunięty opis wraz z wszystkimi hasztagami. Zalecana liczba waha się między 5-20. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie hasztagi są akceptowane przez Instagram.

4. Serduszka i komentarze 

W przeciągu godziny możesz podarować 60 serduszek i 60 komentarzy. Wydaje się, że to bardzo mało jak na najczęściej używane elementy przez użytkowników. Niestety, jeżeli liczba ta zostanie przekroczona, Instagram może zaostrzyć limit lub nawet nałożyć blokadę czasową tych funkcji.

5. Obserwowanie

40 – tyle kont możesz zaobserwować w ciągu godziny. Jeśli przesadzisz, może to skutkować blokadą czasową, która uniemożliwi tę funkcję na kilka godzin lub nawet dni. Ponadto dozwolone jest zaobserwowanie jedyne 7500 innych użytkowników. W momencie przekroczenia tej liczby może pojawić się błąd.

6. Transmisja na żywo 

Komunikujesz się poprzez transmisję na żywo? To coraz częściej spotykana forma komunikacji. Musisz jednak pamiętać, że maksymalna długość jej trwania to 4 godziny. Użytkownicy, którzy nie obejrzeli transmisji w czasie rzeczywistym mają na to 24 godziny.

7. Aktualności 

Przeglądając tablicę główną zobaczysz jedynie 200 ostatnich aktualności. Obserwujesz więcej osób? Jeśli są oni bardzo aktywni, możesz nie zobaczyć ich postów. W ten sposób nie będziesz na bieżąco z ich twórczością.

8. Podłączone konta 

Jeżeli posiadasz kilka kont na Instagramie, to maksymalna liczba kont podłączonych pod jedną pocztę elektroniczną wynosi 5. Potrzebujesz więcej kont? Wystarczy założyć je z użyciem innego adresu mailowego.

9. Wiadomości prywatne 

W ciągu jednego dnia możemy rozpocząć najwięcej 60 konwersacji. Jeśli jesteś osobą, która nadużywa tej funkcji, wtedy liczba ta może być mniejsza. Jednak wraz z rosnącą popularnością konta może się ona zwiększać. Ponadto prywatna wiadomość nie powinna przekroczyć 500 znaków wraz ze spacjami.

10. Wiek

Instagram nie weryfikuje zakładanych kont, lecz aby je posiadać trzeba mieć ukończone 13 lat. Jednak można to zrobić też wcześniej. Wtedy potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego lub założenie konta przez osobę dorosłą. Kiedy profil zostanie zgłoszony przez innego użytkownika, a dziecko nie posiada zgody opiekuna prawnego lub konto nie zostało założone przez osobę dorosłą, wtedy Instagram dokonuje weryfikacji i ostatecznie może zablokować konto.

Już wiesz na co uważać korzystając z Instagrama. Posiadając tę wiedzę i stosując się do zaleceń Instagram nie powinien mieć podstaw do zablokowania Twojego konta. Warto wspomnieć, że istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się mediami społecznościowymi. Jedną z nich jest Grupa Enjoy Media, która pilnuje, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Więcej o niej dowiesz się na www.enjoymedia.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści