Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSport100-lecie KPZPN. Uroczysta gala i zapowiedź meczu Polska – Niemcy
28.05.2023 | 14:53

100-lecie KPZPN. Uroczysta gala i zapowiedź meczu Polska – Niemcy

Zdjęcia: Robert Sawicki

Setne urodziny świętuje Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. W naszym regionie jesienią odbędą się mecze turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy. – Będziemy się starali, aby mecz Polska – Niemcy zorganizować w Bydgoszczy – zapowiada szef regionalnego związku piłkarskiego oraz wiceprezes PZPN Eugeniusz Nowak.

Dwudniowe uroczystości rozpoczęły się w piątek (26 maja), kiedy to w samo południe nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN miało miejsce w ratuszu. Po jego zakończeniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli piłkarskiej centrali, a także prezydenta Rafała Bruskiego.

– Sto lat to piękny wiek. Ziemia kujawsko-pomorska wydała wielu wspaniałych piłkarzy i dała wiele radości kibicom – mówił prezes PZPN Cezary Kulesza. Sekretarz generalny federacji Łukasz Wachowski przypominał sukcesy organizacyjne naszego regionu, między innymi mecze reprezentacji kraju.

W październiku w naszym regionie odbędzie się turniej eliminacyjny Euro U19 z udziałem reprezentacji Polski, Niemiec, Kazachstanu i Macedonii Północnej. Mecze mają odbywać się w Bydgoszczy, Toruniu oraz Inowrocławiu. – Będziemy się starali, aby mecz Polska – Niemcy zorganizować w Bydgoszczy – zapowiada szef KPZPN oraz wiceprezes PZPN Eugeniusz Nowak.

W sobotę w Hotelu Pałac w Myślęcinku odbyła się uroczysta gala z okazji 100-lecia KPZPN, w której wzięło udział ponad 200 zaproszonych gości. Spotkanie było okazją do wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla rozwoju piłki nożnej w województwie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

Niezła dyplomacja. Kujawsko-pomorska piłka jest w ogonie a nawet gorzej. Zero sukcesów w ekstraklasie . Kompletne dno piłkarskie Polski

Observer
Observer
3 miesięcy temu

Nie wiem z jakiego powodu te uśmiechy. Dla przypomnienia -województwo kujawsko-pomorskie to jedno z dwóch, obok woj. lubuskiego, które nie mają swoich reprezentantów na szczeblu centralnym. Innymi słowy, w trzech najwyższych ligach piłkarskich nie można znaleźć zespołów z okręgu K-PZPN. Nie liczą się kluby w rywalizacji juniorskiej, co zdolniejsi adepci futbolu są przechwytywani przez akademie dużych klubów, zwłaszcza Lecha Poznań. W tej sytuacji naturalne jest, że organizacja turnieju eliminacyjnego U-19 jest podawana jako sukces, bo innych nie ma.