Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje1000 ton ruszy na Wojska Polskiego. Już od poniedziałku
20.11.2016 | 16:48

1000 ton ruszy na Wojska Polskiego. Już od poniedziałku

Mieszkańcy górnego tarasu będą w nadchodzących dniach świadkami nietypowych działań drogowców.

Na zdjęciu: Wykonawcy deklarują, że prace przy budowie nowego wiaduktu na ul. Wojska Polskiego zakończą się do 31 grudnia.

Fot. Marcin Bratoszewski

Niecodzienną operację rozpoczną w nadchodzący poniedziałek wykonawcy wiaduktu nad aleją Jana Pawła II w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Po kilku tygodniach spawania konstrukcji rozpocznie się nasuwanie jej na podpory.

W pierwszej kolejności ważący aż tysiąc ton obiekt będzie umieszczony na specjalnie przygotowanych siłownikach znajdujących się niemal dwa metry nad podporami. Jak informują wykonawcy, ten etap robót ma pochłonąć około tygodnia. Podobny czas pochłonie opuszczanie obiektu na wspomniane podpory, co pozwoli złączyć ze sobą przyczółki znajdujące się zarówno po stronie Wzgórza Wolności, jak i Wyżyn.

Dzięki temu na początku grudnia drogowcy będą mogli rozpocząć prace związane z przygotowaniem pasów ruchu – dwóch na wprost w kierunku Kapuścisk oraz prawoskrętu do al. Jana Pawła II, a także zaplanowanych dla tej inwestycji chodnika i drogi dla rowerów. – W tym samym czasie rozpoczną się także prace przy odtwarzaniu skarp – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Planowany termin zakończenia robót wyznaczono na 31 grudnia. Budowa ponad 100-metrowej przeprawy pochłonie 13 milionów złotych.


Powiązane treści