Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prace na Miedzyniu. Ulica Pijarów skończona, czas na kolejne

Dodano: 27.07.2019 | 09:32

Na zdjęciu: Na Miedzyniu prowadzone są prace związane z budową ulic.

Fot. Karol Szymak

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i i Komunikacji Publicznej, zakończyły się prace na ul. Pijarów. Wkrótce rozpoczną się roboty na innej ulicy Miedzynia.

Na odcinku od Nakielskiej do szkoły, gdzie wykonawca najpierw zakończył prace, wybudowano miejsca postojowe i parkingowe oraz małe rondo, a nawierzchnia powstała z masy bitumicznej. Zrealizowano także chodnik. Na pozostałym odcinku ułożono kostkę betonową oraz zatoki postojowe i zjazdy do posesji. – Podczas realizacji zadania ekipy specjalistów z zakresu oświetlenia oraz kanalizacji wykonały oświetlenie uliczne oraz kanalizację deszczową. Z pracy drogowców skorzystali także budowlańcy z gazowni oraz instalatorzy sieci światłowodowej – mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski. Całość zadania pochłonęła 2,5 miliona złotych.

Wkrótce rozpoczną się prace polegające na utwardzeniu ul. Siewnej na Miedzyniu. Ulica zostanie przekazana firmie Betpol we wtorek, 30 lipca. Roboty rozpoczną się na odcinku od ul. Chłopskiej do sięgacza ulicy Siewnej, czyli od posesji nr 30 do nr 40 (wraz z sięgaczem). Ulica będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Prace mają potrwać do dwóch miesięcy.

W tym tygodniu rozpoczęły się też prace na ul. Jeżynowej. Na razie prowadzone są roboty przygotowawcze, a działania odczuwalne dla mieszkańców rozpoczną się ok. 5 sierpnia. Wykonawca zapowiedział, że rozpocznie od skrzyżowania z ul. Wiśniową do ul. Borówkowej (bez skrzyżowania). Podczas robót ulica będzie zamknięta dla ruchu kołowego.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
4 lat temu

O jakim sięgaczu ul Siewnej autor pisze?