Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTrzy zdarzenia z udziałem rowerzystów w ciągu kilku godzin. Policjanci apelują o ostrożność
15.08.2020 | 07:45

Trzy zdarzenia z udziałem rowerzystów w ciągu kilku godzin. Policjanci apelują o ostrożność

Na zdjęciu: Policjanci interweniowali w piątek rano przy trzech zdarzeniach z udziałem rowerzystów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Do trzech zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów doszło w piątek rano w okolicach Włocławka. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze,

Piątkowy (14.08.2020) poranek rozpoczął się od zdarzenia drogowego w Kowalu. Ok godz. 8:40 dyżurny włocławskiej jednostki policji został powiadomiony o potrąceniu rowerzystki w okolicy dworca PKS. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latka przemieszczająca się fiatem ul. Dobiegniewską podczas skręcania w ul. Kołłątaja nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 53-latce poruszającej się rowerem. Na szczęście poszkodowana odniosła niegroźne obrażenia, wobec czego zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, za którą 32-latka ukarana została mandatem i punktami karnymi.

Zaledwie dziesięć minut później oficer dyżurny został powiadomiony o innym potrąceniu rowerzysty, tym razem na ul. Planty we Włocławku. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 64-latek kierujący toyotą podczas skręcania z ul. Łanieszczyzna w Planty nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 75-letniemu rowerzyście skręcającemu w ul. Łanieszczyzna. Senior z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Sprawę wyjaśni postępowanie prowadzone przez włocławskich mundurowych.

Z kolei około południa policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na ul. Okrężną, gdzie także miało dojść do zderzenia roweru i auta osobowego. Funkcjonariusze ustalili, że 50-letnia rowerzystka zjechała z chodnika i uderzyła w prawidłowo jadącą hondę, poruszającą się ul. Orzechową. Na szczęście nie doznała obrażeń, ale za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu została ukarana mandatem karnym.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przez wszystkich użytkowników dróg. – Wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczają się rowerzyści, często kończą się tragicznie. Aby takich sytuacji było jak najmniej, przestrzegajmy obowiązujących przepisów i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści