Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 3 • L -1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko odbudowuje siatkę połączeń. Wkrótce wrócą kolejne loty
port lotniczy bydgoszcz
07.09.2020 | 10:23

Lotnisko odbudowuje siatkę połączeń. Wkrótce wrócą kolejne loty

Na zdjęciu: W końcówce października na bydgoskie lotnisko wrócą kolejne połączenia.

Fot. Sebastian Torzewski

Port Lotniczy Bydgoszcz odbudowuje siatkę połączeń po przerwie w funkcjonowaniu spowodowanej pandemią koronawirusa. Władze lotniska podsumowały sierpniowe statystyki.

W sierpniu port lotniczy odprawił 18 171 pasażerów. To wynik o 62% mniejszy w porównaniu do poprzedniego roku, ale też dwa razy lepszy niż w poprzednim miesiącu. – Sierpniowe statystyki są wynikiem sukcesywnego zwiększania oferowania, wznawiania i uruchamiania nowych połączeń z naszego lotniska – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.

Jak wyjaśnia Moraczewski, zainteresowaniem pasażerów cieszyły się wakacyjne samoloty do Zakynthos i Zadaru. Od początku września przywrócono za to rejsy do Warszawy, natomiast od końca października planowane są dodatkowe rotacje do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, a także powrót rejsów do Kijowa Boryspol.

Przypomnijmy, że w związku z trudną sytuacją finansową lotniska prezydent Rafał Bruski zaapelował w ubiegłym tygodniu do premiera Mateusza Morawieckiego o osobiste zaangażowanie i przyspieszenie działań związanych ze złożonymi obietnicami wsparcia portów lotniczych. Zgodnie z rządowymi planami do polskich lotnisk miały trafić 142 mln zł. – Władze PLB poinformowały Miasto Bydgoszcz, że w przypadku braku pomocy spółka utraci płynność finansową. Zgodnie z zapowiedziami zarządu portu oraz obowiązującym prawem brak pomocy i wypłacalności może skutkować złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości – ostrzegał Bruski. Interpelację o podobnej treści złożyła posłanka Magdalena Łośko. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści