Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnale15-latek i 17-latek napadli na stację paliw. Jeden z nich trafił do aresztu
08.09.2018 | 09:27

15-latek i 17-latek napadli na stację paliw. Jeden z nich trafił do aresztu

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Policjanci z Janikowa zatrzymali dwóch napastników, którzy dokonali rozboju z użyciem noża na stacji paliw. W ręce policjantów wpadł 15-latek i 17-letni mężczyzna.

W środę, 5 września około godziny 23:00 na teren stacji benzynowej w gminie Janikowo wtargnęło dwóch zamaskowanych napastników. Używając noży, zastraszyli jej pracownika. Sprawcy zabrali papierosy, alkohol i pieniądze.

Powiadomieni o rozboju policjanci z Janikowa ustalili okoliczności i zbierali dowody. Trop zaprowadził ich na teren gminy Pakość, gdzie wytypowani zostali dwaj sprawcy. Po zebraniu wystarczających dowodów funkcjonariusze zatrzymali 15-latka z gminy Pakość i 17-latka z gminy Janikowo. U młodszego z nich znaleziono część łupu z okradzionej stacji oraz zabezpieczono marihuanę.

Zatrzymany 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka w Bydgoszczy. O jego dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. 17-latek otrzymał natomiast zarzut rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Policja z Janikowa zawnioskowała o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W piątek, 7 września sąd w Inowrocławiu przychylił się do tej propozycji. Nastolatek spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za przestępstwo rozboju z niebezpiecznym narzędziem grozi mu kara do 15 lat więzienia.


Powiązane treści