Bydgoszcz
19C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 23 • L 18
22C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
22C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje15 miejskich inwestycji do wyboru. Zagłosuj!
05.04.2021 | 07:51

15 miejskich inwestycji do wyboru. Zagłosuj!

Na zdjęciu: Bydgoszczanie mogą głosować na najważniejsze miejskie inwestycje.

Fot. Szymon Makowski

Okres świąteczny może być dobrym czasem, aby poświęcić chwilę i wyrazić swoje zdanie w sprawie rozwoju Bydgoszczy. Trwają bowiem konsultacje dot. miejskich inwestycji. 

Ratusz wyjaśnia, że konsultacje spowodowane są „ograniczeniem środków dla samorządów przez rząd oraz dodatkowymi wydatkami związanymi z sytuacją epidemiczną”. To mieszkańcy mają wskazać, które z inwestycji są dla nich najpilniejsze.

Plebiscyt trwa od 22 marca do 21 maja br. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy poprzez kartę konsultacyjną na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Do wyboru są maksymalnie trzy inwestycje. Można też zgłaszać osobne uwagi. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz).

[LISTA INWESTYCJI I GŁOSOWANIE – TUTAJ]

We wtorek, 6 kwietnia, o godz. 16:30 odbędzie się kolejne z cyklu spotkań w formule online. Tym razem tematem będą plany związane z utworzeniem Centrum Kultury Fordon oraz budowa basenu rehabilitacyjnego przy ul. Jesionowej na Szwederowie. Pytania można już teraz wysyłać na adres konsultacje@um.bydgoszcz.pl. Transmisja spotkania odbędzie się na stronie miasta na Facebooku.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
3 miesięcy temu

Niektórych propozycji nie powinno być na liście – powinny być zarobione i koniec. Zachodnia pierzeja rynku? Większości mieszkańców pewnie nawet nie wiem co to jest i dlaczego… Niska wrażliwość ludzi na kulturę i dobro zabytków nie pozwala na powodzenie takich pomysłów. Swoją drogą zachodnia pierzeja rynku tak jak i inne zabytki powinna być odbudowana zaraz po wojnie tak jak w innych cywilizowanych miastach. A miasto zamiast to zrobić to budowało takie dziwadła jak Kaskada czy pomnik godzilli na starym rynku – stoi on niestety zresztą do dzisiaj… Fontanna Potop też cudem odbudowana dzięki… Fundacji a nie miastu… Tyle w temacie.… Czytaj więcej »

Jan
Jan
3 miesięcy temu

Większość tych inwestycji powinna zostać zrealizowana do 2030r. Po co pytać o trasę WZ czy o Nakielską, skoro to trzeba zrobić.

Powiązane treści