Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 0 • L -1
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiasto1,5 miliona złotych wsparcia dla bydgoszczan. Podpisano umowy na realizację projektów społecznych
dwie rzeki bydgoszcz
17.09.2021 | 18:22

1,5 miliona złotych wsparcia dla bydgoszczan. Podpisano umowy na realizację projektów społecznych

Na zdjęciu: W podpisaniu umów wzięli udział wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski i zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak.

Fot. mat. prasowe

Przedstawiciele 14 bydgoskich organizacji wybranych przez Stowarzyszenie Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki” odebrali umowy grantowe, pozwalające na realizację projektów na rzecz integracji i aktywizacji młodzieży, osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami.

Uroczystość podpisania umów z grantobiorcami odbyła się w czwartek, 16 września. – Na konkurs wpłynęło 75 wniosków, co było rekordem w historii Lokalnych Grup Działania funkcjonujących w województwie kujawsko-pomorskim. Wyłonione projekty mają na celu wsparcie oraz aktywizację społeczną, kulturalną i edukacyjną dzieci i młodzieży, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z 7 osiedli miasta, objętych Lokalną Strategią Rozwoju – podkreśla Magdalena Bergmann z zarządu LGD „Dwie Rzeki”.

Zarząd stowarzyszenia podpisał umowy z realizatorami 28 najlepiej ocenionych projektów. Łączna wartość wsparcia, z którego skorzystają bydgoszczanie to prawie 1,5 mln. Źródłem finansowania działań są środki Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W podpisaniu umów uczestniczyli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak.

Środki zostały rozdysponowane w ramach mechanizmu rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS). Wsparcie pozwoli na stworzenie klubów dla młodzieży i seniorów oraz realizację zajęć terapeutycznych, profilaktycznych, edukacyjnych i aktywizujących zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Działania obejmą także osoby z otoczenia odbiorców projektu, które podniosą swoje umiejętności i wiedzę w zakresie wspierania innych. Wśród grantobiorców znajdują się instytucje i przedsiębiorstwa z Bydgoszczy i okolic, m.in. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Sportu, Klaster Przemysłów Kreatywnych, „Ipomagalnia” i Fundacja Rozwoju Innowacji Społecznych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści