Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

1500 zł mandatu dla kierowcy bmw. Jechał na drodze krajowej o 51 km/h za szybko

Dodano: 26.01.2022 | 10:28

Na zdjęciu: Kierujący bmw jechał DK 91 o 50 km/h na godzinę za szybko.

Fot. KPP Chełmno

Policjanci z Chełmna zatrzymali kierowcę, który jechał z prędkością o 51 km/h wyższą niż dozwolona. Szybka przejażdżka kosztowała go 1500 złotych; mężczyzna otrzymał też 10 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Małe Czyste. Kierujący bmw przekroczył tam dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h – na „dziewięćdziesiątce” jechał aż 141 km/h. Funkcjonariusze chełmińskiej drogówki, kontrolujący ten odcinek DK 91 z użyciem fotoradaru, ostudzili zapędy mężczyzny i zatrzymali go.

Kierowca otrzymał od policjantów wysoki mandat – 1500 złotych – oraz 10 punktów karnych, które będą dla niego ciężarem przez następne 12 miesięcy. – Szczęśliwie dla niego, nie stracił prawa jazdy, ponieważ do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym – zauważa podkom. Tomasz Zieliński z komendy w Chełmnie.

Funkcjonariusze zauważają, że kierowcy po wprowadzeniu od 1 stycznia nowego taryfikatora mandatów jeżdżą zdecydowanie wolniej. I dodają, że podniesienie kar za drogowe przewinienia przyniosło zamierzony efekt.

ZOBACZ TAKŻE: Policjanci kontrolowali kierowców na Wyszyńskiego. Posypały się mandaty [WIDEO]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
1 rok temu

punkty 24miesiace przyłóżcie się do artykułów

Krzysiek
Krzysiek
1 rok temu

Na pustej drodze w szczerym polu, kuzwa morderca !!! Zastanówcie się ludzie po co są te mandaty, jeszcze trochę i za jadę na sankach z górki będą latać za prędkość i pasy!!