Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PILNE: Od jutra most Pomorski zamknięty dla tramwajów

Dodano: 15.11.2023 | 15:04

Na zdjęciu: Od jutra linie 7 i 8 nie będą kursować przez most Pomorski, a przez nową przeprawę Kazimierza Wielkiego.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

W związku z zapadnięciem się jezdni przy wjeździe na most Pomorski od strony ronda Fordońskiego, od czwartku, 16 listopada nastąpi zamknięcie mostu dla tramwajów. Zamiast nich po torowisku będą poruszać się autobusy.

Wczoraj (14 listopada) w godzinach popołudniowych – prawdopodobnie w wyniku prac wodociągowych prowadzonych na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w ramach kontraktu „deszczówkowego” doszło do awarii nasypu drogowego zachodniej jezdni przy wjeździe na most Pomorski od strony ronda Fordońskiego. Natychmiast wyłączono ją z ruchu.

Dziś (15 listopada) po naradzie technicznej z udziałem przedstawicieli MWiK, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz ZDMiKP podjęto decyzje o zmianach w organizacji ruchu. Od jutrzejszego poranka tramwaje linii nr 7 i 8 będą kursować przez nowy most Kazimierza Wielkiego do zajezdni Toruńska (obecnie kursowały przez most Pomorski na Babią Wieś). Zamknięcie przeprawy dla tramwajów ma na celu minimalizację obciążeń dynamicznych powodujących drgania wpływające niekorzystnie na uszkodzony nasyp.

Dotychczasowe linie autobusowe zastępcze za tramwaj – linia „Za T8″ i linia „Za T” –  zostaną zawieszone. W ich miejsce funkcjonować będzie linia „Za T” na trasie: pętla Kapuściska – Wojska Polskiego – Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Toruńska – rondo Toruńskie (przystanek na ul. Toruńskiej w zatoce linii 76). Linia obsługiwać będzie przystanki usytuowane wzdłuż trasy przebiegu, przewidziane w rozkładzie jazdy. Na linii Za T będą honorowane bilety jednorazowe z linii 6, 7 i 8 oraz na liniach 68, 69 i 89 na odcinku Rondo Toruńskie – Rondo Fordońskie, a na linii 59 bilety z tramwajów 3, 5, 8 i 10 na odcinku Rondo Fordońskie – Kapuściska.

Wraz z zamknięciem mostu dla tramwajów, MWiK niezwłocznie rozpocznie badania geologiczne uszkodzonego nasypu i przygotuje plan naprawy uszkodzenia. Na razie nie planuje się zamknięcia części przeprawy w stronę Ronda Toruńskiego, lecz wprowadzone zostanie ograniczenie ruchu dla wszystkich pojazdów powyżej 3,5 tony. Ograniczone zostanie też przejście dla pieszych i przejazd rowerowy po stronie południowej ronda Fordońskiego, ponieważ plan ZDMiKP zakłada, że autobusy linii 59, 68, 69 czy 89 docelowo będą jeździć przez Brdę po części tramwajowej mostu Pomorskiego. Zanim to nastąpi, konieczne jest wykonanie tymczasowego przejazdu autobusowego.

Po wykonaniu przez miejskie wodociągi badań geologicznych i przygotowaniu działań naprawczych, rozpoczną się działania związane z zabezpieczeniem nasypu. Kontrakt wodociągowy jest ubezpieczony. Szacunkowe koszty naprawy będą znane po opracowaniu planu naprawczego. O dalszych decyzjach dotyczących naprawy jezdni i nasypu przy moście Pomorskim będziemy informować na bieżąco – puentuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Przypomnijmy, że kontrakt dot. budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej – z uwagi na ryzyko utraty dofinansowania – musi zakończyć się w grudniu, a sam most jest w złym stanie technicznym. Przed 1 listopada prowadzono na nim prace naprawcze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
6 miesięcy temu

Jak można coś rozwalić robiąc coś obok? Przecież przechodzi to ludzkie pojęcie. Ktoś musi za to odpowiedzieć! Znowu pieniądze wyrzucone w błoto. Trzeba będzie naprawić.

Alex
Alex
6 miesięcy temu

Dalej zablokujcie Bydgoszcz

Rysio
Rysio
6 miesięcy temu

Nawet gdyby zablokowali całe miasto no to co z tego? Co byście z tym zrobili? No raczej że nic hah Wyjść z tęczą ok czy aborcją czy jakieś inne protesty które spowodowały że ludzie zmęczeni po pracy mieli problemy z powrotem do swoich domów Takie protesty się odbywały bo to oplaceni ludzie Zwykły człowiek ma to gdzieś przykład daje taki że w lato na całe miasto kursowało nie wiem może z 8 autobusów przez 2 tygodnie czy nawet może więcej i co zrobił z tym szary człowiek? No nic nie zrobił bo nie ma czasu protestować pracuje nie ma sił… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek
6 miesięcy temu

Ktoś z zarządu ZDMiKP w Bydgoszczy powinien beknąć finansowo za tak złe decyzje odnośnie rozkopania połowy miasta w tym samym czasie. Teraz awarie, objazdy i ogólny bajzel. Bo terminy, bo brak ludzi na budowach, bo za mało kasy, bo Unia, bo,bo,bo…….Nie trzeba było się łaszczyć na kasę z Unii skoro kilku mądrali wiedziało że nie wyrobią się do końca roku. A teraz zaczynają wychodzić fuszerki, a to dopiero początek. No cóż-ważne że będą premie na święta za wyrobienie planu dla kilku papudraków i nieudaczników z zarządu. Tak to ja, zniesmaczony i oburzony obywatel miasta BYDGOSZCZ.

Żubry
Żubry
6 miesięcy temu

Jak nic nie robią w mieście to narzekacie na władze miasta, jak robią to narzekacie dwa razy mocniej. Puknicie się czasami w głowę i może chociaż jeden doczytał, że kontrakt jest ubezpieczony i z tego będzie kasa na naprawę? Po Bydgoszczy jeździ się w miarę szybko, jeżeli chcecie poznać co to korki zapraszam do Warszawy.

Robert
Robert
6 miesięcy temu

Do „Żubry” – po Bydgoszczy jeździ się w miarę szybko – dobre sobie ????

Wasz Pan
Wasz Pan
6 miesięcy temu

Nawet jeśli rozkopaliby całą Bydgoszcz to i tak Rafałek wygra w pierwszej turze więc po co te płacze i lamenty skoro na niego głosujecie. W końcu to Platforma Obywatelska z naciskiem na Obywatelska więc przede wszystkim dba o interes obywateli 🙂 W tej całej dyskusji zakochani w UE niech powiedzą ile będzie kosztować obsługa tych zbiorników i jakie podatki Bruski podniesie aby mieć na obsługę tych zbiorników, no chyba że ta wspaniałomyślna UE nam da.