Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

17 kierunków studiów na Collegium Medicum. Co proponuje uczelnia?

Dodano: 23.06.2020 | 11:42

Na zdjęciu: Absolwenci Collegium Medicum szybko odnajdują się na rynku pracy.

Fot. mat. Collegium Medicum UMK

W czerwcu ruszyła rejestracja na studia i będzie trwała (na studia stacjonarne) do 18 sierpnia. Za pomocą platformy Internetowej Rejestracji Kandydata uczelnia oferuje możliwość zapisania się na wymarzony kierunek. Przeczytajcie, co o studiach mówią sami przedstawiciele Collegium Medicum UMK.

Wybór studiów na naszej uczelni jest stosunkowo szeroki. Realizujemy bowiem studia na 3 wydziałach, w ramach których proponujemy aż 17 kierunków. Naszą zasadą jest, że nie nakłaniamy naszych kandydatów do studiowania w Collegium Medicum, gdyż wiemy, że kierunki które proponujemy bronią się same. Praktyczna wiedza, która staje się waszym udziałem w trakcie nauki, przekłada się na późniejszy zawodowy strat. Śmiało możemy powiedzieć, że nasi absolwenci szybko odnajdują się na rynku pracy.

Czego możecie być pewni studiując w Collegium Medicum to, że studia teoretyczne będą przeplatane olbrzymią dawką zadań praktycznych. Wiedza medyczna, którą nauczamy jest dziedziną wybitnie praktyczną, dlatego do waszej dyspozycji udostępniamy szereg pracowni usytuowanych na kampusie uczelni. Dwa szpitale uniwersyteckie przybliżą Wam zasady przyszłego zawodu i pozwolą na doświadczenie kontaktu z pacjentem. Waszym udziałem stanie się praca na nowoczesnym sprzęcie medycznym, który poza szpitalami znajdziecie w Centrum Symulacji Medycznych. Na wysokiej generacji fantomach podniesiecie jakość wiedzy, a nowa technologia niejednego z was zadziwi.

Zanim jednak traficie na naszą uczelnię warto zrobić rozeznanie w temacie kierunków nauczania. Siedemnaście kierunków studiów realizujemy na trzech wydziałach, a każdy jest odrębną ścieżką nauk medycznych i może trwać w okresie od 3 do 6 lat. Zachęcamy do studiowania na Wydziale Lekarskim: kierunek lekarski, biotechnologia medyczna, inżynieria biomedyczna, optyka okularowa z elementami optometrii, optometria; Wydziale Farmaceutycznym: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia; Wydziale Nauk o Zdrowiu: audiofonologia, elektroradiologia, fizjoterapia, dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, terapia zajęciowa oraz zdrowie publiczne. Mamy też studia w języku angielskim, które prowadzimy są na kierunkach: lekarski, fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz analityka medyczna.

Jak widać oferta studiów jest bardzo różnorodna, choć wszystkie kierunki łączy jeden mianownik. Są one pochodną nauk medycznych. Jeżeli widzisz siebie pośród grona naszych studentów, a w przyszłości w gabinecie, szpitalu czy laboratorium, to zapraszamy do nas. Studiuj w Collegium Medicum UMK!

Więcej informacji znajdziesz na dedykowanym naszym kandydatom portalu https://rekrutacja.cm.umk.pl/. Zapoznaj się z ofertą i kryteriami naboru na wybrane kierunki.