Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNiewybuch ujawniony w regionie. Pochodził z czasów II wojny światowej
20.01.2022 | 11:28

Niewybuch ujawniony w regionie. Pochodził z czasów II wojny światowej

Na zdjęciu: Miejsce, w którym odnaleziono niewybuch, zostało zabezpieczone przez policjantów, zaś sam pocisk następnie przekazano saperom.

Fot. KPP Tuchola

Niewybuch – najprawdopodobniej – z czasów II wojny światowej został odnaleziony w rejonie miejscowości Lubiewo k. Tucholi. – Apelujemy do mieszkańców o niezwłoczne powiadamianie służb w przypadku odnalezienia podobnych militariów – mówią funkcjonariusze.

Niewybuch został odnaleziony w miniony wtorek (18 stycznia). – Dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu w rejonie Lubiewa – mówi mł. asp. Łukasz Tomaszewski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Mundurowi zabezpieczyli teren, na którym odnaleziono znalezisko.

Dzień później (19.01), niewybuch przejęli wezwani na miejsce saperzy. – Potwierdzili wstępne ustalenia policjantów. Był to granat ręczny „RG-42” – dodaje Tomaszewski. Niewybuch zostanie zdetonowany na poligonie wojskowym.

To kolejny tego typu pocisk z czasów II wojny światowej, który ujawniono w regionie. Jesienią 2021 r., służby informowały o ujawnieniu podobnych znalezisk m.in. na terenie jednego z zakładów produkcyjnych w Świeciu (tam ujawniono ręczny granat F-1), a w powiecie inowrocławskim podczas prac polowych natrafiono na bombę z tego okresu. – Apelujemy do mieszkańców o niezwłoczne powiadamianie służb w przypadku odnalezienia podobnych militariów – kończą funkcjonariusze.

Niewybuch ujawniony w regionie. Pochodził z czasów II wojny światowej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments