Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

19 osób zginęło latem na drogach regionu. Nowa specgrupa policji „Speed” ma zahamować śmiertelne wypadki

Dodano: 19.07.2019 | 09:33

Na zdjęciu: Do policyjnej specgrupy weszli policjanci drogówki, poruszający się nieoznakowanymi radiowozami.

Fot. KWP Bydgoszcz

Od dziś na drogach województwa zacznie funkcjonować specjalna policyjna grupa „SPEED”. – To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono – informuje policja.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku – podkreśla policja. A tegoroczne lato obfituje w tragiczne zdarzenia drogowe – do tej pory w wyniku zdarzeń na polskich drogach zginęło aż 225 osób. W województwie kujawsko-pomorskim życie straciło aż 19 osób, z czego trzy zmarły 30 dni po wypadku. To wszystko stało się argumentem do decyzji o utworzeniu specgrupy „Speed”, która zapadła w Komendzie Głównej Policji.

Grupa „Speed” powstaje we wszystkich komendach wojewódzkich z polecenia zastępcy Komendanta Głównego Policji. – Zespół ma przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy będzie on funkcjonować od dnia 19 lipca 2019 r. – informuje rzecznik prasowy bydgoskiej komendy podinsp. Monika Chlebicz.

W skład grupy „Speed” w województwie kujawsko-pomorskim wejdzie:
– trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
– po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
– dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi kujawsko-pomorskiego województwa decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Mundurowi wchodzący w skład zespołu będą poruszać się nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Wczoraj (25 lipca) na odcinku drogi krajowej nr 10, który przebiega przez powiat bydgoski, przeprowadzone zostały działania o kryptonimie „Bezpieczna DK-10”. Policjanci ruchu drogowego z bydgoskiej komendy monitorowali ruch z myślą o bezpieczeństwie podróżujących tą drogą. Na trasę wyjechały patrole ruchu drogowego, także ze specjalnej, niedawno powołanej grupy „SPEED”. […]