Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

20-latek jechał „wężykiem” przez centrum Bydgoszczy. Był po narkotykach

Dodano: 27.02.2024 | 11:32

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. KWP Bydgoszcz

Każdego dnia bydgoscy policjanci zatrzymują osoby łamiące prawo. Wśród nich są również te, które mają związek z narkotykami. Wczoraj (26 lutego) zatrzymali oni kierowcę prowadzącego auto w centrum miasta; mężczyzna nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy.

Wczoraj (26 lutego) około godziny 21:20 policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej, jadąc na interwencję związaną ze zdarzeniem drogowym na ulicy Grunwaldzkiej, zwrócili uwagę na osobowego hyundaia. – Kierujący nie utrzymywał prostego toru jazdy oraz wykonywał gwałtowne manewry. Mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej przy ulicy Kruszwickiej. Już podczas podchodzenia do pojazdu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą – opisuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

Podczas rozmowy funkcjonariusze zauważyli u niego objawy wskazujące na kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków – rozszerzone źrenice i nadmierne pobudzenie, a następnie poddali 20-latka badaniu testerem Multi-Drug, który na miejscu pokazuje, czy osoba jest pod wpływem zabronionych substancji. Wówczas wyszło na jaw, że kierował on hyundaiem tucsonem będąc pod wpływem MDMA.


CZYTAJ TAKŻE: Wysypana kukurydza na torach koło Bydgoszczy. Jest prokuratorskie śledztwo [ZDJĘCIA]


Na tym jednak nie koniec. – Okazało się również, że mężczyzna ma przy sobie słoik z kilkoma gramami suszu roślinnego oraz woreczek ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i 2-CB – podaje Kowalska.

Bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie środków zabronionych ustawą przeciwdziałaniu narkomani oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Stracił również prawo jazdy.

Konsekwencje swoich wcześniejszych czynów oraz, jak się okazuje, kolejnego poniesie też 39-letni bydgoszczanin poszukiwany listem gończym. Kryminalni ustalili, że przebywa on w lokalu przy ulicy Skarżyńskiego, gdzie skierowali swoje kroki. Tuż po godzinie 10:00 zauważyli go w osobowej hondzie na parkingu centrum handlowego, a następnie dokonali zatrzymania. Chwile później ujawnili przy mężczyźnie woreczek z kilkoma gramami suszu roślinnego; dodatkowo okazało się, że nie ma on prawa jazdy. Teraz rozpoczął odbywanie zasądzonej kary w areszcie śledczym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments