Bydgoszcz
1C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 5 • L -1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoska uczelnia będzie ściślej współpracować z policją. Podpisana została umowa
21.01.2022 | 18:34

Bydgoska uczelnia będzie ściślej współpracować z policją. Podpisana została umowa

Na zdjęciu: Umowę o współpracy podpisali rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. Jacek Woźny i Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Piotr Leciejewski.

Fot. KWP Bydgoszcz

Komenda Wojewódzka Policji będzie współpracowała z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Umowę podpisali rektor uczelni i szef kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy. – To współdziałanie przyniesie korzyści każdej ze stron – słyszymy w KWP.

Umowę o współpracy między uczelnią a komendą podpisali w czwartek (20 stycznia) rektor UKW prof. Jacek Woźny i szef kujawsko-pomorskich policjantów nadinsp. Piotr Leciejewski. – Umowa stanowi, iż UKW w Bydgoszczy i KWP w Bydgoszczy podejmą współpracę w celu zapewnienia wysokiego poziomu praktycznego kształcenia studentów uniwersytetu i efektywnego wykorzystywania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy oraz umiejętności – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz.

Współpraca między uczelnią a komendą wojewódzką będzie realizowana na kilku polach. Jednym z nich jest m.in. realizacja wspólnych badań naukowych, a także wspieranie kształcenia na kierunku kryminologia, a studentom umożliwione zostanie odbywanie praktyk studenckich w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Planowane – na mocy współpracy – jest także przygotowywanie wspólnych publikacji tak naukowych, jak i dydaktycznych. KWP będzie mogło także korzystać z kompleksu infrastruktury bydgoskiej uczelni.

Bliskość lokalowa obu instytucji, a przede wszystkim zbieżność w zakresie tematyki kryminologii, są istotnym czynnikiem sprzyjającym podpisaniu tego porozumienia. Korzyści dla obu instytucji są bezdyskusyjne, a wkrótce powinny przynieść wymierny efekt – nie ukrywają funkcjonariusze.

Bydgoska uczelnia będzie ściślej współpracować z policją. Podpisana została umowa
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments