[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

24-latek pędził bmw. Na „pięćdziesiątce” jechał 130 km/h!

Dodano: 23.07.2021 | 09:12

Na zdjęciu: Policja.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

O 78 kilometrów przekroczył dozwoloną prędkość 24-letni kierowca bmw, który przejeżdżał przez teren zabudowany w miejscowości Suchatówka pod Gniewkowem. 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 lipca. Jak relacjonuje inowrocławska policja, 24-letni kierowca bmw przejeżdżał przez teren zabudowany z prędkością 128 km/h. Należy wspomnieć, że dozwolona prędkość w tym miejscu wynosiła 50 km/h.


CZYTAJ TAKŻE: Tragedia na obwodnicy Bydgoszczy. Zginął mężczyzna, który zmieniał koło w swoim samochodzie


Pirat drogowy został ukarany mandatem karnym oraz punktami, a jego prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące zostało zatrzymane przez policjantów. – Pamiętajmy, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które często kończą się tragicznie. Warto też wiedzieć, że każdy uczestnik ruchu ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze – przypominają funkcjonariusze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sir_ryszard
sir_ryszard
1 rok temu

Dosłownie niemal każdy wypadek będzie prostym wytłumaczeniem, że za wszystko odpowiada prędkość. W zasadzie nie ma osób (chyba tylko starsi ludzie ze zwolniona percepcja), które by nigdy nie przekraczały dozwolonej prędkości wskazanej przez ograniczenia znaków. Masa policjantów, chyba że mają po 75 lat przekracza na bank +10km/h ta tolerancję żee znaku, a na odcinkach z idiotycznymi ograniczeniami na środku pola z 70km/h, gdzie nie ma żywej duszy jadą sobie więcej. Dlatego w policyjnych statystykach, każda prędkość badana w danym zdarzeniu, choćby o 1km/h będzie powodem tłumaczenia wypadku o nadmiernej prędkości i nie przystosowania prędkości do warunków panujących na drodze. To… Czytaj więcej »

Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

sir_ryszard

O czym Ty piszesz ? Co to za bełkot .

Roman
Roman
1 rok temu

Rysiu, czy celowo tak prowokujesz ? Nie możesz zrozumieć że sytuacja na drodze w każdej chwili może się zmienić , szczególnie jadąc przez miasto / miejscowość. Niejeden kierowca zaczyna myśleć dopiero gdy spowoduje poważny wypadek – myśli jak uniknąć odpowiedzialności.