Bydgoszcz
17C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 17 • L 16
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostki3 dylematy, związane z zamawianiem mebli kuchennych. To warto wiedzieć!
07.03.2021 | 08:00

3 dylematy, związane z zamawianiem mebli kuchennych. To warto wiedzieć!

Na zdjęciu: Każdy, kto decyduje się zamówić meble do kuchni, ma w głowie wstępną koncepcję na wygląd pomieszczenia.

Fot. mat. autora

Kuchnia jest sercem domu. To miejsce wyjątkowych spotkań rodzinnych przy pysznym jedzeniu i aromatycznej kawie. Warto dołożyć starań w urządzenie tej przestrzeni tak, aby czuć się w niej dobrze. Wybór mebli kuchennych nigdy nie jest rzeczą prostą. Podczas wizyt w salonach meblowych i spotkań z wykonawcami mebli można napotkać problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. W tym wpisie omawiamy szerzej trzy z nich, podając gotowe rozwiązania, jak sobie z nimi poradzić.

Meble kuchenne na wymiar czy gotowa kuchnia z katalogu?

Oto pierwsza i najważniejsza problematyczna kwestia, dotycząca urządzania kuchni w domu. Na rynku są dostępne meble modułowe, utrzymane w różnych stylach. Ich przystępne ceny powodują, ze meble te cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Trzeba jednak podkreślić, że zakup mebli z sieciówki to krótkotrwała inwestycja. Rzadko kiedy duże sklepy oferują bowiem drewniane meble wysokiej jakości. Zazwyczaj są to szafki z płyty MDF albo HDF o słabych właściwościach.

Zupełnie inaczej wygląda współpraca z wykonawcą mebli na zamówienie. Jako, że każde zlecenie realizowane jest indywidualnie, nie ma tu mowy o 'niedoróbkach'. Meble kuchenne na wymiar są dopracowane w każdym detalu, pięknie wykończone i solidne, a przy tym dostosowane do przestrzeni, w jakiej mają się znaleźć. Choć mogą kosztować więcej, niż ich katalogowi bracia, cechują się pierwszorzędną jakością i pozostają oryginalne. Co za tym idzie, nie spotkamy ich w co drugim mieszkaniu, jak bywa w przypadku mebli ze znanych sieciówek.

Projektowanie kuchni – samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Każdy, kto decyduje się zamówić meble do kuchni, ma w głowie wstępną koncepcję na wygląd pomieszczenia. Przygotowanie profesjonalnego projektu okazuje się niezbędne, aby wykorzystać każdy fragment przestrzeni i zagospodarować je w optymalny sposób. Zatrudnianie projektanta nie będzie konieczne, jeśli podejmiemy współpracę z renomowanym wykonawcą mebli. Przykładowo, Firma Zbyszyński Meble oferuje kompleksowe usługi od A do Z: od projektu aż po montaż. Fachowcy opracują projekt kuchni, o jakiej marzysz i podejmą się jego realizacji. Nie musisz więc działać w pojedynkę ani tym bardziej, wydawać kroci na zatrudnienie projektanta wnętrz.

Podpisywać umowę o wykonanie i montaż mebli, czy zaufać wykonawcy?

Składanie zamówienia na meble na wymiar powinno zostać udokumentowane na piśmie. Zawieranie umów w formie ustnej jest możliwym, choć nie najlepszym rozwiązaniem. W sieci z łatwością można znaleźć wzory umów pisemnych, jakie mogą zostać zawarte między Zleceniodawcą a Wykonawcą. Podejmując współpracę z rzetelną firmą, zawsze otrzymasz stosowną umowę do podpisania. Gdy firma woli działać bez umowy, lepiej rozważyć zmianę partnera w biznesie i powierzyć wykonanie mebli komuś innemu. Przykładem doświadczonego i uczciwego wykonawcy mebli kuchennych na wymiar jest Firma Zbyszyński Meble. Realizowane przez nią zlecenia odbywają się w oparciu o umowę, która zabezpiecza interesy obu stron.


Podobne wpisy

Powiązane treści