Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

55-lecie zapasów w gminie Osielsko. Świętowano jubileusz

Dodano: 25.12.2023 | 09:27

Na zdjęciu: Jubileusz 55-lecia zapasów połączony był z 80. urodzinami pierwszego trenera zapasów w Osielsku Mariana Buczkowskiego

Fot. Tomasz Bogucki

W listopadzie świętowano 55-lecie istnienia zapasów w gminie Osielsko. Gościem specjalnym był Andrzej Supron – wicemistrz olimpijski, mistrz świata, mistrz Europy w zapasach.

Oficjalne uroczystości odbyły się w chacie góralskiej „Gazdówka” w Żołędowie. Jubileusz 55-lecia zapasów połączony był z 80. urodzinami pierwszego trenera zapasów w Osielsku Mariana Buczkowskiego. W uroczystościach łącznie wzięło 95 zaproszonych gości.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał prezes Victorii Osielsko Maciej Zakowicz. Przypomniał on historię zapasów w gminie Osielsko oraz najwybitniejszych zawodników i zawodniczki 55-lecia. Zaproszonych gości przywitał także Andrzej Supron. Z rąk Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego okolicznościowe patery otrzymali: Bogusław Strzałka, Marcin Zakowicz, Kazimierz Zakowicz oraz klub KS Victoria Osielsko, którą odebrał prezes klubu. Takie same podziękowania na ręce Macieja Zakowicza złożył wójt gminy wraz ze swoim zastępcą, oraz zaprzyjaźnione kluby z województwa. Maciej Zakowicz również przekazał okolicznościowe podziękowania zaproszonym gościom, sponsorom i osobom, które przyczyniły się do rozwoju zapasów w gminie Osielsko.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Zapaśniczego, władze samorządowe, działacze sportowi oraz byli prezesi klubu, zawodnicy, trenerzy i sponsorzy. – Po godzinie 22.00 podczas oficjalnego tortu z okazji 55-lecia, Marianowi Buczkowskiemu zaśpiewano „100” lat i oficjalnie złożono życzenia z okazji 80 urodzin – informuje prezes Maciej Zakowicz. – Oczywiście nie zabrakło podziękowań, prezentów, gratulacji i łez wzruszenia Jubilata. Impreza trwała do białego rana. Specjalne podziękowania dla chaty góralskiej „Gazdówka”, a przede wszystkim dla jej Menagera Damiana Duczkowskiego, który pięknie przygotował salę na nasze odchody – dodaje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments