Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNA SYGNALE57-latek zaginął w lesie. Do poszukiwań wykorzystano samolot
las bydgoszcz
28.07.2016 | 11:06

57-latek zaginął w lesie. Do poszukiwań wykorzystano samolot

Akcja trwała około dwanaście godzin.

Na zdjęciu: Mężczyzna zaginął w lesie.

Fot. freeimages

Kilkadziesiąt osób wspomaganych m.in. przez załogę samolotu cessna szukało w środę w gminie Rojewo zaginionego 57-latka. Akcja miała szczęśliwe zakończenie.

Mężczyzna opuścił dom we wtorek rano, lecz początkowo członkowie rodziny sądzili, że sam wróci, gdyż często udawał się na całodniowe spacery po pobliskim lesie. Tak się jednak nie stało i w środę około godziny szóstej dyżurny policji został powiadomiony o zaginięciu.

W akcję poszukiwawczą włączyli się strażacy, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz wolontariusze z grupy PCK w Bydgoszczy. Z racji schorzenia, na które cierpiał zaginiony oraz upału trzeba było działać szybko, dlatego też ratownicy urządzili mobilne centrum poszukiwań wyposażone w komputery i nawigacje pozwalające na wstępne rozpoznanie terenu i podział na rejony poszukiwań, do których wykorzystano także samolot cessna z inowrocławskiego Aeroklubu Kujawskiego.

Około godziny 18 akcja miała szczęśliwy finał. Mężczyzna został znaleziony, gdy zmęczony siedział przy drzewie, a następnie opatrzony i odwieziony do domu. – Policja składa podziękowania załodze samolotu, wolontariuszom, strażakom oraz mieszkańcom gminy Rojewo za ich zaangażowanie w działania – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KMP Inowrocław.


Powiązane treści