Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

MPU sporządza dwa plany dla Fordonu. Jutro kolejny Społeczny Spacer Badawczy

Dodano: 01.09.2023 | 11:44

Na zdjęciu: MPU przystępuje do sporządzenia planu miejscowego obejmującego m.in. zabudowania przy ulicy Piastowej.

Fot. Artur

Bydgoski Ruch Miejski zaprasza na kolejny Społeczny Spacer Badawczy. Będzie on dotyczył dwóch planów zagospodarowania przestrzennego w Starym Fordonie: „Kasztelańska-Altanowa” oraz „Powiśle”. Przewodnikiem po tych terenach będzie Damian Amon Rączka ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

Miejska Pracownia Urbanistyczna przystąpiła do sporządzenia kolejnych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obejmujących Fordon. Pierwszy „Kasztelańska-Altanowa” obejmuje obszar pomiędzy ulicami Kasztelańską, Piastową, następnie przecina ulicę Wyzwolenia i obejmuje obszar przy pętli Stary Fordon oraz tereny rekreacyjne przy ulicy Pielęgniarskiej. W skład przyszłego planu wchodzą też bloki przy ulicy Pielęgniarskiej i Altanowej (ta druga stanowi wschodnią granicę MPZP).

Przystąpienie do sporządzenia tego planu jest spowodowane zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Bydgoszczy, którego zapisy zmieniły klasę i parametry planowanego przedłużenia ulicy Akademickiej na odcinku od skrzyżowania z Jana Brzechwy do Cechowej. MPU wyjaśnia, że w nowym planie nastąpi „dostosowanie parametrów korytarza drogowego rezerwowanego od lat na cel budowy planowanej drogi”. – Kwestia ta jest również przedmiotem trzech złożonych wniosków o zmianę planów miejscowych, dotyczących nieruchomości położonych pomiędzy Kasztelańską a ul, Altanową – czytamy w uchwale rady miasta.

Drugi plan „Powiśle” obejmuje teren całego wału przeciwpowodziowego wraz ze wschodnią stroną ulic Altanowej, Bora-Komorowskiego, Andersa i jej planowanego przedłużenia do Wyzwolenia i Wyzwolenia aż do granic miasta. Zakłada on odstąpienie od planowanej od lat 70. wschodniej obwodnicy Fordonu. Większość obszaru stanowią tereny zieleni krajobrazowej wyłączone od lat z zabudowy z uwagi na bliskość Wisły; na tym obszarze znajduje się również oczyszczalnia ścieków i ogrody działkowe.

W związku z kończącym się terminem składania wniosków do planów, Bydgoski Ruch Miejski wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu organizuje siódmy już Społeczny Spacer Badawczy. Odbędzie się on jutro (2 września) – start o godzinie 10:00 z Rynku w Starym Fordonie. Przewodnikiem po tych terenach go Damian Amon Rączka – przewodnik po Starym Fordonie i wiceprezes SMSF. Obecna będzie również ekspertka ds. zagospodarowania przestrzennego. Wstęp wolny – bez zapisów. Społeczny Spacer Badawczy potrwa do godziny 13:00.

Wnioski do planów można składać do 8 września:
– na piśmie na adres Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz
– za pomocą poczty elektronicznej na adres sekretariat@mpu.bydgoszcz.pl
– za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej
– za pomocą formularza zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie mpubydgoszcz.rbip.mojregion.info
– poprzez portal konsultacji przestrzennych pod adresem voxly.pl/bydgoszcz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments