Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

76-letnia bydgoszczanka poszła na grzyby i straciła przytomność. Uratowali ją policjanci

Dodano: 06.10.2022 | 15:38

Na zdjęciu: Policjanci uratowali zaginioną poszukiwaczkę grzybów.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

O krok od tragedii w lesie na Jachcicach. 76-letnia bydgoszczanka, która wybrała się na grzyby, zgubiła się w lesie i straciła przytomność. Na pomoc ruszyli funkcjonariusze bydgoskiej policji, którzy uratowali seniorkę.

Wczoraj (5 października) 76-letnia bydgoszczanka wybrała się na grzyby około godziny 13:00. Niestety, mimo zapadnięcia zmroku nie wróciła ona do domu i nie dała znaku życia, co zaniepokoiło jej rodzinę. Policjanci otrzymali zgłoszenie od jej syna dziś, tuż po północy. – Z informacji od rodziny wynikało, że ulubionym miejscem zbierania grzybów seniorki są lasy w rejonie bydgoskiego osiedla Jachcice. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania kobiety. W ten rejon zostali skierowani policjanci zarówno ze Śródmieścia, jak i z Błonia, a także przewodnik z psem służbowym – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Poszukiwania przyniosły efekt: tuż po godzinie 4:00 policjanci znaleźli nieprzytomną kobietę w lesie przy ul. Partyzantów. Wraz z grupą ratownictwa specjalistycznego Bizon natychmiast udzielili jej pomocy oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Na szczęście seniorka szybko trafiła pod opiekę lekarzy. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Grzybobranie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu na łonie natury, ale i w tej sytuacji nie możemy zapominać o własnym bezpieczeństwie. Policjanci podkreślają, że wybierając się na grzybobranie musimy zachować szczególną ostrożność i zabrać ze sobą telefon komórkowy, oczywiście z naładowaną w pełni baterią. Ważnym aspektem jest również oznaczenie znajdujące się w lesie, a mianowicie słupki graniczne, które wyznaczają obręby leśne. One mogą pomóc w orientacji w terenie, a gdy się zagubimy wrócić w docelowe miejsce lub przekazać przez telefon komórkowy swoje położenie. W ten sposób służby uczestniczące w akcji szybko zlokalizują osobę zagubioną w lesie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Z wizytą w Bydgoszczy… na Kaszubach

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
11 miesięcy temu

Tak dla sprostowania, warto chyba wspomnieć, że w akcji również uczestniczyła Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Bizon z Solca Kujawskiego zrzeszająca ochotników, https://www.facebook.com/bizonteamsolec !!!! Oni transportowali poszkodowaną z trudnego terenu do zespołu medycznego. Brawo i dzięki chłopaki.