Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ponad 77-tonowa ciężarówka jechała ulicami Bydgoszczy. ITD zatrzymała kierowcę

Dodano: 10.05.2022 | 12:21

Na zdjęciu: Zatrzymany przez ITD kierowca prowadził zestaw cięższy o ponad 30 ton.

Fot. BB

W poniedziałek, 9 maja Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała kierowcę zestawu jadącego ulicami Bydgoszczy. Jak się okazało, ciężarówka ważyła aż 77 ton i była o trzy metry za długa.

Jak relacjonuje bydgoski oddział ITD, dziesięcioosiowy zestaw przewoził kilka obciążników do dźwigu. Masa zespołu pojazdów nie powinna przekraczać 40 ton, ale inspektorzy podejrzewali, że może być on cięższy i postanowili skierować go na stanowisko pomiarowe przy alei Jana Pawła II. Tam dokonali jego ważenia.


CZYTAJ TAKŻE: Wypadek w Fordonie. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]


Jak się okazało, masa całkowita ciężarówki była o ponad 37 ton większą od dopuszczalnych 40 ton i wynosiła 77,1 ton. Ponadto, zestaw był o ponad trzy metry za długi. – W takim stanie pojazd nie mógł dalej poruszać się po drogach i dlatego część balastów musiała zostać przeładowana na inną ciężarówkę – informuje inspekcja. I dodaje, że wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne z tytułu naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym regulujących poruszanie się po drogach publicznych pojazdów nienormatywnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments