Bydgoszcz
1C
Śnieg
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Aż 25 w naszym regionie
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
30.03.2020 | 15:03

79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Aż 25 w naszym regionie

Najnowsze dane w godzinach popołudniowych przedstawiło Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Potwierdzono 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało tuż po godzinie 14:00 Ministerstwo Zdrowia. Aż 25 z nich pochodzi z naszego regionu.

Resort przekazał na Twitterze, że oprócz 25 przypadków z Kujaw i Pomorza, pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa wykryto również u 19 osób z woj. małopolskiego, 12 z łódzkiego, 8 z opolskiego, 4 z podlaskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego, 2 z pomorskiego i 1 osoby z zachodniopomorskiej.

Łączna liczba zakażeń koronawirusem w kraju wynosi 1984 osoby. 26 osób zmarło. W poniedziałek zostały jak na razie ujawnione 122 nowe przypadki zakażeń. Na Kujawach i Pomorzu zakażone są 72 osoby.

Artykuł będzie aktualizowany.

[AKTUALIZACJA]
g. 15:50  Służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazały szczegółową informację odnośnie 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie.

Aż osiem nowych przypadków zakażeń dotyczy osób z powiatów: brodnickiego i toruńskiego (w tym siedmiu z Torunia), pięciu z Bydgoszczy, trzech z pow. lipnowskiego i jednej z pow. włocławskiego. Wśród zakażonych jest dwójka dzieci. Trzy osoby przebywają w szpitalu zakaźnym w Toruniu, jedna w szpitalu w Grudziądzu, zaś 21 osób w domowej kwarantannie. Stan zdrowia wszystkich określany jest jako dobry.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści