Tragedia nad jeziorem. Utonął mężczyzna
Dodano: 25.06.2019 | 23:01Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne
Fot. KWP Bydgoszcz
Wtorkowy wieczór przyniósł kolejne tragiczne doniesienia z kujawsko-pomorskich akwenów.
Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że o godzinie 21:44 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o utonięciu mężczyzny na Jeziorze Więcborskim w miejscowości Więcbork (powiat sępoleński). Do akcji zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej i pozostałe służby.
Dzięki działaniom strażaków udało się odnaleźć mężczyznę i wyciągnąć go z jeziora na brzeg. Tam zespół ratownictwa medycznego natychmiast przystąpił do przywracania mu funkcji życiowych. Niestety, mimo przeprowadzenia resuscytacji nie udało się uratować życia 56-letniego mężczyzny.
To drugie w ostatnich dniach utonięcie w województwie kujawsko-pomorskim. W niedzielę, 23 czerwca służby poinformowały o śmierci 31-letniego mężczyzny, który nie wypłynął z jeziora Cementowo w Brześciu Kujawskim.
- Tragiczny bilans weekendu. Utonęły dwie osoby - 29 czerwca 2025
- OFICJALNIE: Napastnik z 1. ligi wzmacnia Zawiszę - 29 czerwca 2025
- Centrum krwiodawstwa powiększy się. Nowy budynek będzie gotowy w 2026 roku - 29 czerwca 2025