Były gracz BKS Visła znalazł nowy klub. W poniedziałek zagra w Immobile Łuczniczce
Dodano: 01.02.2020 | 09:14Poniedziałkowy mecz w hali Immobile Łuczniczka rozpocznie się o godzinie 20:30.
Na zdjęciu: Tomasz Kalembka (z lewej) nie jest już siatkarzem BKS Visła. Ale w poniedziałek wróci do Łuczniczki w barwach nowego klubu.
Fot. Szymon Fiałkowski
O północy zamknęło się okienko transferowe w siatkarskiej PlusLidze. Nowy klub znalazł były środkowy BKS Visła Bydgoszcz.
Mowa o Tomaszu Kalembce. W pierwszej części sezonu zasadniczego PlusLigi, stanowił on podstawowy duet środkowych, wspólnie z Januszem Gałązką i prowadził w klasyfikacji najlepiej blokujących zawodników ligi. Na początku stycznia, podczas wyjazdowego meczu w Kędzierzynie-Koźlu (0:3) doznał kontuzji i od tego czasu nie grał.
W minionym tygodniu Kalembka nie trenował z klubem i wraz ze słoweńskim atakującym Tonckiem Sternem zdecydował się pożegnać z bydgoską drużyną, z tym że w tym wypadku rozwiązanie kontraktu nastąpiło za porozumieniem stron.
Jednocześnie, w piątek wieczorem oficjalnie ogłoszono, że Kalembka wzmocnił Asseco Resovię Rzeszów, czyli najbliższego przeciwnika BKS Visła (mecz w poniedziałek w Immobile Łuczniczce o 20:30). Na środku siatki ma zastąpić Marcina Możdżonka, którego w tym sezonie możemy nie zobaczyć na parkiecie. W barwach nowego klubu, Kalembka ma zadebiutować właśnie w poniedziałkowy wieczór.
- ABRAMCZYK Polonia wygrywa w Rybniku. Zobacz ZDJĘCIA z meczu! - 11 kwietnia 2026
- Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej. Zginął kierowca auta osobowego [ZDJĘCIA] - 10 kwietnia 2026
- Kolejne loty Bydgoszcz – Frankfurt odwołane. Powodem – strajk w Lufthansie - 10 kwietnia 2026





![Porażki pod siatką. Metalkas Pałac i BKS Bydgoszcz przegrały swoje ligowe mecze [ZDJĘCIA] 23-01-2026_siatkówka_Tauron Liga Siatkarek_Metalkas Pałac Bydgoszcz – ITA Tools Stal Mielec_Nina Nesimović_fot DStonski](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/01/23-01-2026_siatkowka_Tauron-Liga-Siatkarek_Metalkas-Palac-Bydgoszcz-ITA-Tools-Stal-Mielec_Nina-Nesimovic_fot-DStonski-150x150.jpg)
![Pałac nie odpuszcza walki o play-off w Tauron Lidze, coraz trudniejsza sytuacja siatkarzy BKS-u [ZDJĘCIA] 27-02-2026_siatkówka_Tauron Liga Siatkarek_Metalkas Pałac Bydgoszcz – Volley Wrocław_Marta Łyczakowska, Gabriela Dębowska, Joanna Garncarz_fot DStonski](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/03/27-02-2026_siatkowka_Tauron-Liga-Siatkarek_Metalkas-Palac-Bydgoszcz-Volley-Wroclaw_Marta-Lyczakowska-Gabriela-Debowska-Joanna-Garncarz_fot-DStonski-150x150.jpg)

