Kolejna klinika neurochirurgii w Bydgoszczy wstrzymała przyjęcia. Powód – zakażenie koronawirusem
Dodano: 01.04.2020 | 19:28Na zdjęciu: Jeden z budynków szpitala wojskowego - widok od strony ulicy Powstańców Warszawy.
Fot. Pit1233 / Wikipedia
Klinika neurochirurgii w bydgoskim szpitalu wojskowym została zamknięta do odwołania – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL. W środę przez kilka godzin niedostępny był również tamtejszy szpitalny oddział ratunkowy.
Jak udało nam się ustalić, obie decyzje zapadły w środę rano i mają związek z epidemią koronawirusa. W przypadku SOR-u chodziło o pacjenta, u którego zachodziło podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, natomiast w przypadku kliniki neurochirurgii – o potwierdzony przypadek choroby COVID-19 u członka personelu. W sprawie sytuacji na tej ostatniej przeprowadzone zostało tzw. dochodzenie epidemiologiczne. W jego konsekwencji Wojskowa Inspekcja Sanitarna podjęła decyzję o zawieszeniu funkcjonowania kliniki do odwołania.
Uzyskanie szczegółów decyzji komendy szpitala wojskowego okazało się w środę zajęciem karkołomnym. Po południu nie udało nam się bowiem skontaktować z władzami szpitala, nikt nie podniósł również słuchawki w informacji szpitala (w okolicach godziny dwunastej nie chciano nam potwierdzić nawet samej decyzji). Po godzinie osiemnastej nie udało nam się także dodzwonić na infolinię dotyczącą spraw związanych z koronawirusem. Automat przekierowywał już wówczas zainteresowanych na ogólnopolską infolinię.
Klinika neurochirurgii szpitala wojskowego to już drugi tego typu oddział w Bydgoszczy, którego działalność została ograniczona w związku z zakażeniami koronawirusem. W miniony piątek pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 miał bowiem jeden z pracowników kliniki neurochirurgii ze szpitala Biziela. Kolejne testy wykazały jego obecność u kolejnych czterech członków personelu. Ostatecznie w niedzielę wstrzymano przyjęcia na oddział.
SOR w szpitalu wojskowym był zamknięty w środę do godziny 14:00.
- Brawurowa ucieczka ulicami i chodnikami miasta. Sprawca zmyślił historię o kradzieży auta - 28 kwietnia 2022
- Pijany motocyklista doprowadził do zderzenia w parku przemysłowym. Tragedia była o krok - 28 kwietnia 2022
- Zabytkowe kamienice w Bydgoszczy idą do renowacji. W tym roku tylko trzy - 28 kwietnia 2022





![Nowa sala w Szpitalu Biziela otwarta [ZDJĘCIA] 18-02-2026_otwarcie Oddziału Intensywnego Nadzoru Neurologicznego_Szpital im. dr. Jana Biziela_Jolanta Sobierańska-Grenda, Milena Świtońska, Piotr Całbecki_fot TCzachorowski_KPUM_mat. prasowy](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/02/18-02-2026_otwarcie-Oddzialu-Intensywnego-Nadzoru-Neurologicznego_Szpital-im.-dr.-Jana-Biziela_Jolanta-Sobieranska-Grenda-Milena-Switonska-Piotr-Calbecki_fot-TCzachorowski_KPUM_mat.-prasowy-150x150.jpg)

