Misterium Męki Pańskiej odbędzie się… online
Dodano: 04.04.2020 | 22:36Na zdjęciu: Migawka z ubiegłorocznego Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci.
Fot. Szymon Fiałkowski
W związku z pandemią koronawirusa, odwołano m.in. XX Misterium Męki Pańskiej, które miało się odbyć w Fordońskiej Dolinie Śmierci. To odbędzie się jednak… w wersji online.
Tradycją Niedzieli Palmowej jest m.in. Misterium Męki Pańskiej. To organizowane w Fordońskiej Dolinie Śmierci od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko bydgoszczan, ale też przyjezdnych z innych miast, którzy specjalnie przyjeżdżają do grodu nad Brdą, aby zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie. Misterium wystawiane było dwukrotnie – o 16:00 i 20:00.
Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczna, XX edycja Misterium Męki Pańskiej została odwołana. Ale młodzi z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA planują organizację misterium online.
– Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 5 kwietnia br. o godz. 16:00 i 20:00. To również 35. Światowy Dzień Młodzieży w wydaniu lokalnym więc nie możemy siedzieć cicho. Oczywiście widzimy się on-line gdyż mamy dla Państwa przygotowaną niespodziankę by w ten sposób pomóc wejść w Wielki Tydzień tego wyjątkowego czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy na FB Misterium.Bydgoszcz lub na www.misterium.bydgoszcz.pl – czytamy na stronie ośrodka.
- Półfinałowa batalia zaczyna się w Łodzi. Abramczyk Polonia powalczy z Orłem o finał Metalkas 2 Ekstraligi - 21 sierpnia 2026
- Nastolatkowie pobici na Bulwarach w Fordonie. Jeden z nieletnich agresorów już złapany - 21 sierpnia 2026
- Brutalny atak na seniorkę na Wyżynach. Agresor zerwał jej łańcuszek i kolczyk z ucha - 21 sierpnia 2026













