Nie wysyłali towaru z aukcji internetowych. Zarobili tak 50 tysięcy złotych [WIDEO]
Dodano: 22.02.2016 | 19:03Na zdjęciu: Zatrzymania dokonali bydgoscy policjancji
Fot. mat. policji
Kilkaset osób zostało oszukanych przy zakupie towarów w aukcjach internetowych. Bydgoscy policjanci wraz z właścicielem serwisu doprowadzili do złapania przestępców.
Śledztwo wymagało współpracy bydgoskich policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością z Grupą Allegro. Na portalu aukcyjnym sprawcy oferowali akcesoria komputerowe i elektronarzędzia, a po otrzymaniu pieniędzy nie wysyłali zamówionego towaru. Aby uniknąć identyfikacji, wykorzystywali do zakładania kont dane osobowe uzyskane poprzez udzielanie pożyczek gotówkowych.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że czteroosobowa grupa oszukała około 500 osób na łączną kwotę 50 tysięcy złotych. Ponadto w czasie zatrzymania, w jednym z mieszkań, kryminalni znaleźli najprawdopodobniej środki odurzające. Zatrzymani są w wieku od 21 do 32 lat. 21-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna, którzy mogą odpowiadać za organizację procederu, trafili na trzy miesiące do aresztu. Pozostali mężczyźni – w wieku 22 i 32 lat – zostali objęci policyjnym dozorem.
- Król strzelców w Zawiszy. Ważny transfer! - 26 czerwca 2026
- Gryf Sicienko zaczyna przypominać Zawiszę. Ogromne wzmocnienia! - 26 czerwca 2026
- Miasto (nie)zapomniane. Przypomnieli historie mało znanych bohaterów Bydgoszczy - 26 czerwca 2026
















