Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lekarze z bydgoskiego szpitala zakaźnego uhonorowani medalami wojewody

Dodano: 20.08.2023 | 15:47

Na zdjęciu: Lekarze z oddziału internistyczno-zakaźnego bydgoskiego szpitala zakaźnego - dr n. med. Karolina Dulęba-Góra, lek. Justyna Kwiatkowska i dr n. med. Paweł Rajewski - otrzymali medale wojewody za zasługi dla zdrowia publicznego w regionie.

Fot. KPUW

Lekarze z oddziału internistyczno-zakaźnego bydgoskiego szpitala zakaźnego – dr n. med. Paweł Rajewski, dr n. med. Karolina Dulęba-Góra i lek. Justyna Kwiatkowska – otrzymali medale wojewody za zasługi dla zdrowia publicznego w regionie.

Jak podkreśla wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, dzięki zaangażowaniu prof. Pawła Rajewskiego – kierownika oddziału – podczas pandemii Covid-19 udało się uratować wiele istnień ludzkich. – Wykazał się wyjątkowym zaangażowaniem, oddaniem ojczyźnie i za to mu dziś chcę podziękować. Również panie doktor odegrały istotną rolę w takim trudnym momencie, kiedy pierwsze skutki pandemii dotarły do domów pomocy społecznej i kadra nie za bardzo chciała brać odpowiedzialność w obawie o swoje zdrowie i życie – to właśnie Panie wykazały się heroizmem i pojechały do tych domów – zaznacza wojewoda.

Dr n. med. Karolina Dulęba i lek. Justyna Kwiatkowska są lekarkami oddziałowymi Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego. Obie są absolwentkami Collegium Medicum w Bydgoszczy. Dulęba jest specjalistką także w dziedzinie pediatrii oraz chorób zakaźnych, należy do Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Pochodząca z Brodnicy lek. Kwiatkowska jest związana z lecznicą przy Świętego Floriana od 2018 roku, wcześniej pracowała w bydgoskim szpitalu miejskim.

Jest to dla mnie osobiście szczególne wyróżnienie, bowiem jest ono również symbolem walki z pandemią SARS-CoV2 całej ochrony zdrowia w naszym województwie, nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, a także służb sanitarnych oraz wspólnych działań urzędu wojewódzkiego, marszałkowskiego, urzędów poszczególnych miast oraz każdego z mieszkańców regionu – skomentował w mediach społecznościowych dr Rajewski. Przypomnijmy, że jest on także wojewódzkim konsultantem ws. chorób zakaźnych i rektorem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.