Metropolia BydgoskaBydgoszczSportParyż 2024: Sztafeta biegaczy z bydgoszczanką w składzie powalczy o medal
03.08.2024 | 09:35

Paryż 2024: Sztafeta biegaczy z bydgoszczanką w składzie powalczy o medal

Zdjęcia: Łukasz Szeląg / Polski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

Na trwających w Paryżu letnich igrzyskach olimpijskich, do rywalizacji o medale przystąpili lekkoatleci. Już dzisiaj (3 sierpnia) wieczorem, w finale wystąpi nasza sztafeta mieszana 4×400 metrów.

W swoim półfinałowym biegu, biało-czerwoni wystąpili w składzie Maksymilian Szwed, Marika Popowicz-Drapała (Zawisza Bydgoszcz), Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic. Polacy uplasowali się w nim na piątym miejscu w czasie 3:11.43. To trzeci najlepszy wynik w tej konkurencji w historii polskiej lekkiej atletyki, który dał naszym zawodnikom piąte miejsce w półfinale.

Ten bieg półfinałowy wygrali Amerykanie, którzy z czasem 3:07.41., pobili rekord świata. Finał z udziałem biało-czerwonych zaplanowano dzisiaj wieczorem, a ma rozpocząć się on około 20:50.

Dodajmy też, że na igrzyskach ze świetnej strony w rywalizacji triathlonistek pokazała się Roksana Słupek, która uplasowała się w niej na trzynastym miejscu, co jest najlepszym wynikiem w historii polskiej zawodniczki w tej konkurencji.