Policjanci obserwowali przejście przy dawnej kładce. Posypały się mandaty
Dodano: 17.08.2024 | 10:13Na zdjęciu: Policjanci podczas akcji ,,Bezpieczny pieszy'' obserwowali przejście przy dawnej kładce.
Fot. KMP w Bydgoszczy / ITS
Policjanci obserwowali przejście przy dawnej kładce. Wielu pieszych zostało ukaranych mandatami karnymi.
Podczas działań prowadzonych w ramach akcji ,Bezpieczny pieszy” okazało się, że wielu uczestników ruchu drogowego nie przestrzega zasad i łamie prawo, narażając przy tym swoje życie oraz zdrowie. Działania prowadzone przez bydgoskich policjantów przede wszystkim miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach.
Do akcji wykorzystano system monitoringu ITS dzięki współpracy policji z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Funkcjonariusze tym razem skupili się na nowo powstałym przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy, gdzie wcześniej znajdowała się kładka.
CZYTAJ TAKŻE: Peugeot uderzył w drzewo na drodze wojewódzkiej. Zginęły dwie osoby [ZDJĘCIA]
Działania odbywały się w środę (14 sierpnia) i miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także eliminowanie ich nieprawidłowych i niebezpiecznych zachowań.
Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które zdarzały się notorycznie, czyli przechodzenie w miejscu niedozwolonym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, chodzenie nieprawidłową stroną drogi oraz brak elementów odblaskowych.
Całodniowe działania i obserwacje ujawniły 47 wykroczeń, które zostały popełnione przez pieszych. 36 z nich związanych było z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 5 z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej, a 2 chodzeniem nieprawidłową stroną drogi. Natomiast jeśli chodzi o wykroczenia kierujących pojazdami wobec pieszych to naliczono ich aż 68.
- Wypadek pod Bydgoszczą. Kobieta trafiła do szpitala, a policja ustala sprawcę zdarzenia - 22 czerwca 2025
- Festiwal Początek Sezonu pod koniec czerwca! To już druga edycja wydarzenia - 22 czerwca 2025
- Tragiczny wypadek. Nie żyje motocyklista - 21 czerwca 2025












![Przejście przez Wyszyńskiego ponownie pod lupą policji [WIDEO] Dron](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/Dron-150x150.jpg)
![Przejście na Wyżynach po raz kolejny obserwowane przez policję [WIDEO] POLICJA PRZEJŚCIE WYŻYNY](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/10/POLICJA-PRZEJSCIE-WYZYNY-150x150.jpg)
![Akcja na trasie S5 w Lisim Ogonie. Policjanci sprawdzali prędkość i odstęp [ZDJĘCIA] policja kontrola s5 – kmp (4)](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-kontrola-s5-kmp-4-150x150.jpg)
![Popis kierowców na Fordońskiej. Zobacz, jak nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu [WIDEO] KIEROWCY FORDOŃSKA KWP](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/10/KIEROWCY-FORDONSKA-KWP-150x150.jpg)
