Chemik Moderator rozgromił Polonię. Nowy lider w IV lidze

Dodano: 29.08.2024 | 09:19

Na zdjęciu: Chemik Moderator wygrał w środę z Polonią aż 8:0.

Chemik Moderator Bydgoszcz nie pozostawił złudzeń i rozbił Polonię na jej stadionie aż 8:0. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego przesunęli się w górę tabeli.

Co prawda jako pierwsi do siatki trafili zawodnicy Polonii, ale sędzia odgwizdał spalonego. Później rozkręcili się piłkarze Chemika Moderatora. Wynik otworzył będący w świetnej formie po powrocie po kontuzji Piotr Siekirka, następnie z rzutu karnego trafił Damian Rysiewski. Jeszcze przed przerwą na 3:0 trafił Damian Zagórski.

Druga połowa zaczęła się spokojnie, ale ostatnie pół godziny ponownie należało do chemików. Gracze z Glinek grali w przewadze po drugiej żółtej kartce dla Dawida Zaborowskiego (latem przeszedł z Chemika do Polonii) i rozpoczęli kanonadę strzelecką. Na 4:0 podwyższył po ładnej akcji 17-letni Jakub Górecki, swojego drugiego gola strzelił Zagórski, a potem na listę strzelców wpisał się Patryk Perliński. Autorem pięknej bramki na 7:0 był Marcel Strzyżewski, który huknął zza pola karnego, a wynik na 8:0 ustalił 16-letni Michał Drewnik, który tym samym zdobył pierwszą bramkę w IV lidze.

Ciasno w tabeli

Po nierównym początku sezonu chemicy w ostatnich dniach imponują formą – w ostatni weekend wygrali 7:0 z Łokietkiem Brześć Kujawski, a teraz 8:0 z Polonią. Dzięki temu przesunęli się na piąte miejsce. W tabeli panuje duży ścisk. Prowadzi Tłuchowia z 12 punktami – w środę pokonała 6:0 Orlęta Aleksandrów Kujawski. Tyle samo mają Pogoń Mogilno, Unia Solec Kujawski i Wisła Dobrzyń. Po 10 oczek mają za to Chemik Moderator, Cuiavia Inowrocław i Unia Wąbrzeźno a po 9 – Lech Rypin i Łokietek Brześć Kujawski. Polonia ma w swoim dorobku 3 punkty i zajmuje 16 miejsce w tabeli.