Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeEnea ABRAMCZYK Astoria z wygraną. Bydgoscy koszykarze pokonali Polonię Warszawa [ZDJĘCIA]
16.10.2024 | 23:04

Zdjęcia:

Koszykarze Enea ABRAMCZYK Astorii Bydgoszcz z pierwszym w tym sezonie Pekao I Ligi zwycięstwem w Sisu Arenie. Zespół Grzegorza Skiby wygrał we własnej hali z Polonią Warszawa 87:78 w meczu czwartej kolejki.

Dla bydgoskich koszykarzy szybko nadarzyła się okazja do rehabilitacji przed własną publicznością po porażce przed tygodniem w starciu z GKS-em Tychy. Mecz z Polonią rozpoczął się dla Asty lepiej niż idealnie, bo już na samym starcie pierwszej kwarty było 13:3 dla miejscowych, a to głównie za sprawą świetnie radzącego sobie w ofensywie Szymona Kiwilszy. Do tego punkty dorzucili Marcin Nowakowski i Filip Siewruk, który trafił zza linii 6,75 m.
Enea ABRAMCZYK Astoria z wygraną. Bydgoscy koszykarze pokonali Polonię Warszawa [ZDJĘCIA]Później było 15:3, 18:5, a ostatecznie 22:13 po pierwszych dziesięciu minutach gry. Taki stan rzeczy nie zniechęcił jednak przyjezdnych ze stolicy, raczej wręcz napędził do tego, by ruszyli w pogoń za odrobieniem strat. I po trójkach Osińskiego i Pełki oraz trafieniach za dwa Coke-Domingue, przewaga Astorii została zniwelowana do minimum (25:23, 27:25, 31:29), a potem Polonia doprowadziła do remisu 31:31, by po kolejnych trafieniach wspomnianego Coke-Domingue wyjść na prowadzenie 36:34 i 38:36, ale to gospodarze szybko odzyskali po trójce Karola Kamińskiego (39:38) i do przerwy to Enea ABRAMCZYK Astoria prowadziła 43:39.

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana. Wynik zarówno w trzeciej, jak i czwartej kwarcie oscylował wokół remisu, a o losach spotkania zadecydowała ostatnia minuta, w której odpowiedzialność w ofensywie na siebie wziął kapitan Enea ABRAMCZYK Astorii. Marcin Nowakowski trafił dwukrotnie z półdystansu, a punkty dorzucili jeszcze Kamiński i Siewruk, co dało bydgoskiemu zespołowi wygraną 87:78.

Po czterech kolejkach Asta ma bilans 2-2. W piątej kolejce, bydgoscy koszykarze zagrają w najbliższą niedzielę, 20 października na wyjeździe z Bears Uniwersytet Gdański Treflem Sopot (15:00, hala 100-lecia), a w środę, 23.10. w szóstej kolejce, pojedynek w Krośnie z Miastem Szkła (18:00).

KOSZYKÓWKA – PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2024/2025 – 4 KOLEJKA – 16.10.2024 R.

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – POLONIA WARSZAWA 87:78 (22:13, 21:26, 18:20, 26:19)

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA (trener Grzegorz Skiba): Kiwilsza 21 (10 zb.), Nowakowski (2×3, 9 as.), Kimbrough 14 (3×3, 5 zb.), Siewruk 12 (2×3), Kamiński 9 (2×3, 5 zb.) – Czempiel 5 (1×3), Wińkowski 4, Andrzejewski 4, Dzierżak 2, Wilk.

POLONIA (trener David Terrescusa-Jimenez): Kordalski 17 (4×3, 6 zb., 5 as.), Kuźkow 11 (2×3), Cechniak 8 (6 zb.), Poradzki 4, Pełka 3 (1×3) – Coke-Domingue 21 (1×3), Osiński 6 (1×3), Gurtatowski 5 (1×3), Wojtyński 3 (1×3), Oleksy.

Sędziowali: Tomasz Konopacki, Mateusz Dukiel, Mateusz Falkiewicz.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Dariusz Konecki.