Pożar w centrum Bydgoszczy. Konieczna była ewakuacja
Dodano: 20.11.2024 | 17:04Na zdjęciu: Straż pożarna/zdj. ilustracyjne
Fot. SF
Strażacy walczą z pożarem kamienicy przy ulicy Kordeckiego 15 w centrum Bydgoszczy. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.
Jak przekazała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, o godz. 16:14 wpłynęło zgłoszenie dotyczące zadymienia w piwnicy budynku przy ulicy Kordeckiego. Obiekt jest położony naprzeciw dawnego wydziału Politechniki Bydgoskiej.
Strażacy dodają, że konieczna była ewakuacja sześciu osób za pomocą drabiny mechanicznej. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży.
AKTUALIZACJA 17:07: KW PSP przekazuje, że łącznie ewakuowano 11 osób, w tym piątkę dzieci i jedną osobę z niepełnosprawnościami. Nie ma osób poszkodowanych. Na miejsce, na czas działań, podstawiono autobus MZK, w którym przebywają mieszkańcy budynku.
CZYTAJ TAKŻE: Tragedia pod Bydgoszczą. Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił rowerzystkę
- Nowy plan ogólny a odbudowa Kanału Bydgoskiego. Wielu mieszkańców za, co na to ratusz? - 21 sierpnia 2026
- Kolejne utrudnienia w Bydgoszczy. Tym razem na skrzyżowaniu Gdańskiej i Kamiennej - 20 sierpnia 2026
- Nowy sprzęt dla serc pacjentów Szpitala Klinicznego Politechniki Bydgoskiej - 20 sierpnia 2026
















