Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Gmina Białe Błota zawiesza lekcje w szkołach. „Prosimy o zachowanie ostrożności”

Dodano: 14.01.2026 | 21:37

Na zdjęciu: Urząd Gminy Białe Błota zawiesił zajęcia w szkołach.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Władze gminy Białe Błota zdecydowały o zawieszeniu zajęć w szkołach podstawowych z powodu warunków pogodowych. W tym tygodniu uczniowie nie będą już mieli lekcji. 

Urząd gminy poinformował o zarządzeniu w środę przed godz. 15:00. Jak czytamy w komunikacie, powodem decyzji jest bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa uczniów, wynikające z trudnej sytuacji meteorologicznej występującej na terenie całego kraju.

W których placówkach zawieszono zajęcia?

Zajęcia w szkołach podstawowych zostały zawieszone od 15 do 16 stycznia, czyli w czwartek i piątek. Decyzja dotyczy również oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w strukturach szkół podstawowych. Gminne Przedszkole „Wróżka” będzie funkcjonowało bez zmian.

Co z opieką nad dzieckiem?

W tym czasie nie będzie funkcjonował dowóz uczniów oraz dzieci przedszkolnych do szkół.  Warto jednak dodać, że we wszystkich szkołach zapewniona zostanie opieka świetlicowa. To kluczowa informacja dla rodziców, którzy w tej nagłej sytuacji nie będą mogli zapewnić opieki nad dzieckiem.

– Zachęcamy wszystkich do pozostania w domu. Prosimy o zachowanie ostrożności i śledzenie kolejnych komunikatów – czytamy w komunikacie.

Sebastian Torzewski