Zmiana na stanowisku prezesa Pesy. Ogłoszono następcę Zaboklickiego
Dodano: 26.06.2017 | 17:40Na zdjęciu: Tomasz Zaboklicki kierował Pesą przez kilkanaście lat.
Fot. Leszek Grabowski/archiwum
Robert Świechowicz został nowym prezesem Pesy. Do oczekiwanej od kilku miesięcy zmiany oficjalnie doszło podczas poniedziałkowego posiedzenia rady nadzorczej firmy.
Nowy prezes przejmie funkcję po Tomaszu Zaboklickim, który już kilkanaście miesięcy temu zapowiedział zmiany w firmie. Właśnie wtedy Świechowicz objął funkcję zastępcy prezesa i dyrektora generalnego. Z bydgoską Pesą związany jest od 1997 roku. Mężczyzna przeszedł wszystkie szczeble kariery: od samodzielnego pracownika ds. ekonomicznych, przez specjalistę, kierownika działu finansowego, dyrektora finansowego, członka zarządu, aż po wiceprezesa firmy.
Robert Świechowicz urodził się w 1974 roku w Chełmnie. Jest absolwentem Technikum Kolejowego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie studiował zarządzanie i marketing o specjalności zarządzanie finansami. Ponadto ukończył również podyplomowe studia z zakresu prawa podatkowego.
Utrata władzy przez Zaboklickiego nie oznacza całkowitego odejścia z Pesy. Były prezes pozostaje w radzie nadzorczej firmy wraz z Zygfrydem Żurawskim i Zenonem Duszyńskim. W zarządzie Pesy wciąż będą również Sebastian Kamecki – dyrektor ds. produkcji i logistyki oraz Arkadiusz Sobkowiak – dyrektor działu badań i rozwoju.
- „TO” powraca do sieci Multikino! - 17 października 2025
- ASPIRE – jedyna taka inwestycja w Bydgoszczy. Przy skarpie, na Toruńskiej powstają nowe apartamentowce [ZDJĘCIA] - 14 października 2025
- Kwiaty na pierwszą rocznicę ślubu – jakie kompozycje wybrać na tę wyjątkową okazję? - 14 października 2025








![Nagrody marszałka. Pawełczak, Muzeum Mydła, Pesa i bydgoscy naukowcy wyróżnieni [ZDJĘCIA] 20250930_nagrody_sport_fot_mikolaj_kuras-1](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/10/20250930_nagrody_sport_fot_mikolaj_kuras-1-150x150.jpg)
![Unikatowy film z hal ZNTK Bydgoszcz! Zobacz, jak wyglądała dzisiejsza Pesa [WIDEO] zntk](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/zntk-150x150.jpg)
