Polki walkę o mistrzostwa Europy zaczęły od wygranej

Dodano: 11.10.2017 | 06:41

Polskie piłkarki w Inowrocławiu wygrały z Ukrainą

Na zdjęciu: Polskie piłkarki wygrały w Inowrocławiu z Ukrainą

Od zwycięstwa, polskie piłkarki rozpoczęły zmagania w grupie pierwszej kwalifikacji Mistrzostw Europy U-17. Podopieczne Niny Patalon w swoim pierwszym spotkaniu, pokonały w Inowrocławiu Ukrainę 3:1 (2:1).

Biało-czerwone, mecz z Ukrainkami rozpoczęły wybornie – już w pierwszej akcji strzeliły gola, a na listę strzelców wpisała się Kinga Kozak. Odpowiedź rywalek była błyskawiczna. Po podaniu ze skrzydła piłkę przyjęła Bilokur i pokonała Kaźmierczak. Po kwadransie gry biało-czerwone mogły odzyskać prowadzenie, ale ukraińska bramkarka obroniła rzut karny wykonywany przez Achcińską. Przed przerwą podopiecznym Niny Patalon udało się strzelić drugiego gola za sprawą Lukach, która niefortunnie interweniowała we własnym polu karnym. W drugiej połowie nasze zawodniczki przypieczętowały triumf, a zrobiła to Oleksiak, która na listę strzelców wpisała się w 59. minucie, a raptem kilkadziesiąt sekund wcześniej pojawiła się na placu gry! Polki zdominowały rywalki – dość powiedzieć, że nasze piłkarki w całym meczu oddały aż 28 strzałów na bramkę rywalek, z czego 15 z nich było w światło bramki! Ukrainki odpowiedziały trzema uderzeniami i tylko jednym celnym, które zamieniły na gola.

W Inowrocławiu rozegrano także drugi mecz w grupie 1., kwalifikacji. Szwajcaria bardzo pewnie pokonała Wyspy Owcze 4:0 (1:0).

Teraz rywalizacja przenosi się do Tucholi i Szubina. To tam odbędą się dwie ostatnie serie gier. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbędą się pojedynki Szwajcaria – Ukraina (piątek, 13.10 – 16.00) i Polska – Szwajcaria (poniedziałek, 16.10 – 15.30), zaś Szubin będzie gospodarzem spotkań Wyspy Owcze – Polska (13.10. – 16.00) i Wyspy Owcze – Ukraina (16.10 – 15.30).

KWALIFIKACJE MISTRZOSTW EUROPY U-17 – GRUPA 1 – 10.10.2017 R.
UKRAINA – POLSKA 1:3 (1:2)
Bramki: Bilokur 4′ – Kozak 1′, Lukach 40′ samobójcza, Oleksiak 59′

POLSKA (trener Nina Patalon): Kaźmierczak – Radochońska, Sokołowska, Silny, Buszewska – Tomasiak, Filipczak (59. Oleksiak), Achcińska, Cichy, Legowski (41. Wójcik) – Kozak (77. Glinka).

Sędziowała: Araksya Saribekyan (Armenia).

SZWAJCARIA – WYSPY OWCZE 4:0 (1:0)
Bramki: Kerr 35′, 90+4′, Sturgess 46′, Messerli 55′