Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Płatny parking Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego? Jeszcze nie teraz

Dodano: 07.01.2019 | 12:56

Na zdjęciu: Dyrekcja szpitala o wprowadzeniu płatnego systemu na pewno poinformuje opinię publiczną.

Fot. Stanisław Gazda

Od 1 listopada wjazd na teren Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy miał być płatny, co miało rozwiązać problem ze znalezieniem miejsca do parkowania na terenie placówki i w jej obrębie. Kolejnym podawanym terminem był 1 stycznia 2019 roku. Dzisiaj jest 7 stycznia, a płatny system parkingowy nadal nie działa…

Gdy nie zadziałał w listopadzie usłyszeliśmy zapewnienie dyrekcji szpitala, że wszystko jest już gotowe do uruchomienia opłat za parkowanie.

Trwają prace nad koncepcją funkcjonowania parkingu, optymalnym wykorzystaniem 150 miejsc, którymi dysponujemy. Chcemy wymusić większą rotację na parkingu. Chcemy też dokładnie wyliczyć poziom opłat. Na pewno z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy, kiedy system zacznie działać, by nikt nie był zaskoczony – mówił w rozmowie z nami w pierwszych dniach listopada Edward Hartwich, dyrektor WSD w Bydgoszczy, dodając, iż sprawa wprowadzenia opłat jest bardzo istotna także z punktu widzenia personelu, który  musi mieć zagwarantowaną możliwości parkowania pojazdów, żeby na czas zdążyć z zapewnieniem pomocy pacjentom.

Dzisiaj (7.01.) płatny  system parkingowy nadal nie działa, a dyrektor Hartwich jest jeszcze bardziej oszczędny w słowach, a zwłaszcza ostrożny co do podawania jakiegokolwiek terminu. Usłyszeliśmy więc niemal te same słowa, co w listopadzie:

Jak dopracujemy system, by był w pełni optymalny, wydam zarządzenie i poinformuję opinię publiczną. Chcemy, by był to system korzystny dla wszystkich – powiedział dziś dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że problem rozbijał się głównie o to, czy lekarze i personel szpitala również będą podlegać płatnemu systemowi parkingowemu. Ponoć mają oni zostać wyposażeni w specjalne karty identyfikacyjne do indywidualnej obsługi szlabanu, na pewno nie tego samego, który przepuszczał będzie pacjentów.  Trzeba więc było dostosować system do takiej opcji. Trwają właśnie ostatnie testy zmodyfikowanej wersji systemu poboru opłat, który ruszy jak nie w połowie stycznia, to najprawdopodobniej z początkiem lutego.